| BrancoveanuAlexandra a întrebat:

Cum ii pot spune unui baiat ca nu vreau sa fim impreuna...in cel mai frumos mod posibil? Please help me!

6 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Eu am facut si in modul cum a zis @tweety, treaba cu evitatul si sinceritatea, si ambele au iesit bine, dar i-am mai spus, si ca nu este genul meu, ca am pe altcineva, ca ma recuperez dupa o relatie esuata, si in toate cazurie m-au inteles, sigur nu am mai vorbit, pentru ca nu am avut ocazia, cu niciunul, si ultimul era trist.
In cel mai frumos mod posibil? Uite asa : " Dragule, eu nu pot fi cu tine, ca acum, inca nu mi-am revenit, dupa despartirea de fostul meu iubit, si nu vreau sa incep o alta relatie asa repede, am nevoie de timp!"
Sau : " x nu pot fi cu tine pentru ca eu caut alt gen de baiat, si tu nu esti genul meu. Nu te supara dar cred ca o sa gasesti o alta fata mai buna ca mine care sa te si merite."
Sau : "Scumpule, eu nu pot fi cu tine pentru ca am pe altcineva si vreau sa-i fiu fidela."
Sau pur si simplu ii spui ca nu poti, ca nu-ti doresti o relatie in acest moment, ca ai multe pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nai cale de a zice in cel mai frumos mod ca nu vrei sa fii cu el zii deodata asa isi gaseste pe altcineva sa fie fericit sa nu sufere pe urma ta

| cezar_5212 a răspuns:

Ii spui ca ai fi flatata dar ca deja a pe cineva

| STARRINGDiva a răspuns:

Incerca sa-i vorbesti frumos spune-i este un baiat dragut simpatic de treaba ca ti-ar fi placut sa ai un prieten ca el dar nu mai prieten nimic mai mult! Ii spui ca nu e genul tau nu va potriviti spune-i ca el o sa aive si alte fete de care sa-i placa si o sa vada jumatate in alta fata! S ii poti sp ca nu esti pregatita sa ai un prieten! Zii ca ramaneti prieteni si nu se stie niciodata :-d

| 3u a răspuns:

Ispui ca inca iti cauti marea dragoste si ca vrei sa fiti doar prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am facut dupa cum o scris in primul comm si tot ce am faqut o fost sa inrautatesc lucrurile. ii foarte dragut si totusi. mi se pare ca se preface.ne cunosteam de ceva timp. Odata, stateam p banca si si-a apropiat mana de a mea.Chiar mi-a placut cum ma tinea de mana dar, urmatoarea zi pe mess mi-a spus:te iubesc. ce sa cred...adica vreau sa fim doar prieteni. dar m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si cateva zile mai tarziu -incercand sa il evit-i-am spus ca nu cred si apoi prietenu lui(dupa vreo 1 saptamana) m-a intrebat daca mai sunt cu el. dar eu i-am spus ca nu vreau. ce o fi inteles? oare chiar ii place de mine? mi se pare ca se cam preface...