| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii spun unui baiat ca imi place de el, eu nu prea sunt sociabila cu cei din clasa mea si, evident nici cu el nu prea vorbesc happy, oricum si in timpul orei si in timpul orelor se,, holbeaza" la mine si anul trecut copii faceau misto de el ca a zis ca ma place... oare inca mai simte asta pentr mine?
Cum ar trebui sa zic ca il iubesc? avand in vedere ca nu am vorbit cu el niciodata ( am,, abilitatea" de a nu vedea oamenii pe care nu vreau sa ii vad, pursisimplu trec pe langa ei fara sa-mi dau seama happy, )

fundawinking

7 răspunsuri:
| ValyCoolBoy a răspuns:

Deci, orice baiat poate uita o fata dar nu fata care a placut'o si ea l-a refuzat prin gesturi sau privirehee hee, deci eu zic sa incerci sa socializezi cu el si sa ii spui ca il placi si poate reusesti ceva mult succes :*!

| Alexutsa_2737 a răspuns:

Pai daca nu ai curaj in fata sa ii spui si sa nu mai spuna nimic colegii tai(stiu cum sunt si cat de enrvanti pot fi) poti sa i ceri ID de mess daca nu il ai deja si sa incepi sa vorbesti cu el. La un moment dat i spui ca simti ceva pentru el si il intrebi daca si el simte ceva pentru tine si o sa afliwinking

| Sofia08 a răspuns:

Poate nu o sa-i spui direct dar fa-o prin comportament. zimbeste-i, arunca-i priviri. poate isi da seamna si face el primul pas..succeslaughing

| cristiana1234 a răspuns (pentru Sofia08):

Tocmai spuneam ca nu prea sunt sociabila sad
nu am vorbit cu el niciodata si acum dintrodata sa-i arunc priiri? (incep sa ma intreb ce a vazut la mine ani trecut crying(, )

| Sofia08 a răspuns (pentru cristiana1234):

Mmm..inceraca sa fii mai sociabila, daca nu cu toti macar cu el, nu deodata ca sa remarce toti dar incetul cu incetul

| cristiana1234 a răspuns:

El are cele mai mari note din clasa, evident ca nu iese afara, si nu are voie pe calculator ( din cauza parintilor ) si daca nu prea iese afara... nu are nici telefon si nu am nici cand sa ii zic ca vine si pleaca mereu cu cineva... sad,
nu am nici curaju si n-am nici cum sa-i zic (are telefon da nu are nimeni din clasa numarul lui )

| DianaAlbut a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el... si ii spui ca simti ceva pentru el, si poate e reciproc sentimestul