| Marian9978 a întrebat:

Între femeia fecioară si bărbatul capricorn există compatibilitate?

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Conform horoscopului este, taur, fecioara si capricorn sunt zodi de pamant!
Asta daca crezi in horoscop...

| Adry05 a răspuns:

Da, foarte buna chiar.
Dar acum tine si de fiecare persoana in parte.
Un an nou fericit!

| RAY a răspuns:

Astrologia este o pesudostiinta,basme,povesti,fantezii,conteaza increderea,iubirea, sinceritatea, intelegerea, atractia fizica, dragostea

Pseudoștiința constă în cunoștințe, metodologii și/sau practici care încearcă în mod eronat, deliberat sau prin ignoranță, să treacă drept științifice.

Pseudoștiința este o metodologie, credință sau practică, considerată de susținătorii ei drept științifică, sau care pare a fi științifică dar nu aderă la o metodologie științifică adecvată, lipsindu-i susținerea prin evidență sau caracterul plauzibil, sau statutul științific confirmat.[1] Termenul s-a format din prefixul grec pseudo- (fals, sau care se pretinde a fi) și știința (din latinescul scientia, însemnând "cunoaștere"). Cea mai veche utilizare a acestei denumiri se consideră ca aparținând fiziologului francez François Magendie, care este considerat unul din pionierii fiziologiei experimentale.[2]

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Odată cu debutul revoluției științifice astrologia a fost pusă sub semnul întrebării; a fost contestată cu succes atât teoretic cât și experimental, și s-a demonstrat că nu are nicio valabilitate științifică[16] sau putere explicativă. Astfel, astrologia a pierdut poziția sa academică și teoretică, și credința comună în ea a scăzut în mare măsură.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Astrologie

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de educatie, respect, dragoste si chimie - abia atunci putem vorbi de compatibilitate.

Eu una, nu cred in compatibilitatea dintre zodiace, fiind total nesemnificativa cand doi oameni se iubesc, se respecta si vor sa aiba un viitor impreuna.

| xerxes1 a răspuns:

Se pare ca este pe cale de disparitie fecioara.

| Marian9978 explică (pentru xerxes1):

Nu,din fericire nu estewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul nu cred în prostii ca horoscopul. Dacă crezi că iubeşti pe cineva şi acel cineva te iubeste pe tine mai e un singur lucru de făcut, să facă cineva primul paswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa asa ceva. Compatibilitatea vine din loialitate, fidelitate, incredere, respect, blandete, ingaduire. Toate aceste formeaza dragostea dintre doua persoane. Restul e can can.

| Adiadictie a răspuns:

Da

| PavelRoberto1999 a răspuns:

Nu conteaza zodia conteza sa fie chimie