| anonim_4396 a întrebat:

Cum il pot face pe fostul meu iubit sa sufere? sa ii pare foare rau ca m-a inselat? help mesad;*

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Buna. Pai in primul rand trebuie sa nu mai regreti ca l-ai pierdut, pentru ca daca te-a inselat e clar un fraier. 2 la mana, stiu ca lumea zice ca razbunarea e arma prostului. si asa, dar noi tot vrem razbunare, stiu din propria experienta, si o sa iti spun si ce sa faci :
Prima data trebuie sa fi vesela si zambitoare de fiecare data cand il vezi. Sa nu te comporti urat cu el dar nici sa nu-i dai prea multa atentie. Incearca sa raspunzi cat mai pe scurt la intrebarile lui, si incearca sa pari indiferenta, si nu afectata de ce s-a intamplat. Asta o sa il raneasca. Indiferenta doare cel mai tare. Si in niciun caz sa nu-i reprosezi ce s-a intamplat & etc.
Dupa poti sa incepi sa flirtezi cu ceva tipi cand sunteti intr-un loc comun. sa vorbesti in special cu un baiat, sa fi mereu cu el, ma rog stii tu.
Daca el incearca sa-ti mai zica ceva sau daca te intreaba daca esti suparata ( ma refer la fostul acum ) tu spune-i " Nu mai sunt, e o prostie sa fiu suparata pentru asa ceva. Pana la urma asta mi-a deschis ochii si mi-a aratat ca nu ne potrivim " si spune-o pe un ton calm, prietenos, nu ii reprosa nimic. Si nu incepe sa fi prietena cu el, sau sa vorbiti iar mult si asa. Pur si simplu pastrezi distanta, dar nici nu-l respingi si nu te comporti urat daca te intreaba ce faci, bla bla bla. Dupa, gaseste-ti un prieten, la care sa tii, sau macar de care sa-ti placa, si bagate cu el. Fostul o sa afle si iti dai seama ca o sa ii fie aiurea ca ai trecut asa repede peste el si o sa se intoarca la tine probabil. Dar tu nu trebuie sa te avanti intr-o relatie, trebuie sa il tii pe jar asa. sa raspunzi cu "poate" "probabil" si chestii din astea. Mult succes

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce rea esti...
Si toata rautatea asta se va rasfrange asupra ta.
Inteleg ca te-a inselat,ca ai suferit ca un caine,ca te-a durut cum cuvintele nu pot descrie...
Dar,de ce vrei sa-ti murdaresti sufletul acum?
Totdeauna,dupa rau vine bine,printr-o ciudata lege a compensatiei. Daca tu vrei sa faci rau,aceasta lege te va ocoli,in plus,probabil vei si plati cu rau,raul facut.
Invata sa ierti,sau macar sa uiti si sa astepti,e dovada de maturitate.
Lasa-l in pace,isi va gasi pedeapsa singur,toti platim mai devreme sau mai tarziu.
Nu iti imagina ca sunt vreo bigota,vreo mamaie care merge la biserica duminica,sunt suficient de atee ca sa ma indoiesc de multe,dar ceea ce ti-am spus sunt constatate pe propria piele,verificate!
Si,daca pot feri si ajuta, de ce sa nu o fac?
Deci, nu fa rau.

| mgtow a răspuns:

Nu faci nimic deoarece pe el o sa-l insele fata cu care va fi.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
E inutil să faci aşa ceva. Da, a greşit când s-a dus cu altcineva, dar în acelaşi timp nu ai absolut niciun drept să îl răneşti sau să îi reproşezi ceva. Te-a înşelat pentru că a simţit nevoia, şi pentru că nu mai ţinea la tine îndeajuns de mult.
Treci peste. Nu va fi singurul eşec din viaţa ta.

| bianca9422 a răspuns:

Buna deea!
sti razbunarea arma prostului. Daca vei incerca ceva mai mult se va simti bagat inseama si ii vei demostra ca suferi.
Cel mai tare il va durea nepasarea! Cand isi va da seama ce a pierdut va suferi mai mult decat vrei tu sa il faci acum sa sufere!
daca mai ai probleme lasa-mi mesaj privat happy

| Debb a răspuns:

Sa il faci gelos. Iesi si tu cu un alt baiat big grin.

| niki a răspuns:

Ignora-l,in mod sigur va suferi!

| moonY a răspuns:

spune-i ca in timp ce erai cu el l-ai inselat si ai luat o boala venerica incurabila

| bby a răspuns:

Poi te afisezi cu unul dintre prietenii lui laughing si va il saruti pe cel cu care te afisezi in fata lui.sa fi mereu cu zambetul pe buze cand il vezi pe fostul iubitbatting eyelashes
la mine a functionat odata laughing

| Ivallll a răspuns:

Uite sunt in aceeasi situatie ca si tine si am incercat totul dar tot nu a functionat...sa incepi sa vorbesti cu prieteni lui te crede putin cam curva...sa te rogi de el sa va impacati te crede proasta si disperata : deci cel mai bine e sa fii indiferenta fa-te ca nici nu exista, daca te-a inselat odata te va insela si a doua ora. Uita-l, nu te merita, o sa vada el mai tarziu ce-a pierdut pentru ca nu a stiut sa te pretuiasca.iti las id meu daca vrei sa mai vorbim lala_danonino:*:*

| maissner a răspuns:

Fi cea mai atragatoare. Fi fatala. Cand o sa vada cat de tare esti, o sa realizeze ce a pierdut si o sa regrete ca nu a pretuit ceea ce a avut.winking take care :*

| roksy a răspuns:

Sa ai imediat un iubit ca sa i demonstrezi ca nu suferi dupa el si nu e el omul de neinlocuit pot fi alti mai buni ca el

| Lly_3991 a răspuns:

Scurt si la obiect:Indiferenta!

| denysuk95_2868 a răspuns:

Ai putea sa ii rasp cu aceeasi moneda. lasa-l si u pe el cu gura cascata. o sa mearga. Iti sp sigur pentru ca si eu am patit la fel si dupa ce m-a vazut cu altul a venit tot el la mine si se ruga sa il iert si era fff gelos. Bafta :X

| dana95 a răspuns:

Sunt multe moduri de a-l face pe fostul tau sa sufere. unul dintre ele ar fi sa-l faci gelos. daca se poate cu un prieten apropiat lui...alt mod ar fi sa-i dai un sms cu subinteles.gen:"mai bine ca ne-am despartit ca altfel nu stiam cum e sa."sa incerci sa te schimbi si niciodata sa nu faci de fata cu el un gest care sa arate ca-ti pare rau.ci dimpotrivawinking:*