| ysa a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase cu pr si familia lui la munte cateva zile? mentionez ca toata familia lui ma cunoaste si suntem impr de 8 luni. dar ai mei nu au fost niciodata interesati sa l cunoasca.nici acum. el insista sa vb cu ei ca sa ma lase. dar ai mei nu vor s al cunoasca, le e frica, cica nu sunt pregatiti. am 17 ani, el 18. ce argumente convingatoare sa le mai zic. o sa i bat la cap pn reusesc. nici nu mai stiu cum s ai fac sa l cunoasca. cum sa i fac sa fie interesati. cum sa le zic, cum s ai mai conving? astept. mc.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu stiu daca se cade sa mergi cu un baiat undeva (unde se presupune ca vei ramane peste noapte ) cu familia lui, probabil ca la asta se gandesc si parintii tai.

| lyrics a răspuns:

Pai...ar fi bine daca ar vorbi mama lui la tel cu mama ta.
si sa'i spuna ca nu o sa se intample nimic. eventual ca u o sa dormi cu maiksa.nu stiu
poate tsi se strica pc'ul si ai nevoie de o formatare, si din intamplare prietenul tau se pricepelaughing. si asa il aduci acasatongue

| Livia94 a răspuns:

Incearca sa le vb numai de bine parintilor tai despre el. Poate ei considera ca esti prea mica cel putin parintii mei asta imi spun mereu.Pai adu-l acasa asa nu poate sa il ignore.Ai curaj?! E cam aiurea...mda!:-DParintii mereu exagereaza cu protectia stiu din propria experienta, fai pe ai tai curiosi sa il cunoasca. funditabatting eyelashes?