| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama care este persoana potrivita pentru mine?

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Incerci mai multe.

| fabiola a răspuns:

Atunci cand te cunosti bine pe tine, stii ce vrei si atunci stii cum ar trebui sa fie si pers potrivita pentru tine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Atunci cand aveti multe lucruri in comun, de ex. va plac aceleasi filme, aceeasi muzica, aceleasi carti...

| ioanaa a răspuns:

Si atunci cand te cunosti si stii ce vrei, dar de cele mai multe ori simti. Daca se intampla sa te inseli, nu e nimic, toaata lumea gresestewinking

| loredanarotariu a răspuns:

Ia-i o proba de sange, vezi daca vi se potrivesc RH-urile.
Nu exista "persoana potrivita" cred eu. Exista tipuri de oameni cu care ne intelegem mai bine, cu care impartasim placeri comune, cu care dezvoltam mai usor relatii constructive.
Trebuie sa constientizezi faptul ca oamenii sunt supusi schimbarii in mod continuu. Potrivirea perfecta necesita caracteristici fixe sau cel putin constante - nu se aplica deci oamenilor.

| iulia18 a răspuns:

Nu iti dai seama ci pur si simplu o simti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi dau seama?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoana potrivita trebuie sa fie la fel ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece, el nici nu te observa incerci totul pentru el mias da si viata pentru el

| georgi_4143 a răspuns:

Toata viata cautam persoana potrivita... dar ce inseamna persoana potrivita? un barbat care te iubeste si care te respecta[pentru cine si a pierdut increderea sa nu dispere inca mai sunt specimene...]sau sa ie fat frumos si la punga gros... iti dai seama la un moment... eu sincer nu credeam in persoana potrivita dar l am cunoscut pe viitorul meu sot.deci nu dispera toate la timpul lor