| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi fac o prietena? Deci nu stiu cum sa gasesc persoana potrivita. Sunt in primul an de facultate, si stiu ca sunt muuulte fete aici, dar nu reusesc sa o gasesc pe cea potrivita. Asa, sunt fete care imediat ar "sari pe mine", din interes.
Sunt amuzant, si stiu sa ma fac placut, dar nu toate fetele vad asta la mine, pentru ca unele nici nu m-ar baga in seama, dar nu ma plang de asta. Nu stiu cum sa ma dau in vorba cu o fata, adica cu cea potrivita, care sa isi dea seama ca sunt genul ei. Ideea este ca nu stiu cum sa o gasesc pe cea potrivita.
Sunt deprimat, si stiu ca daca nu as face eu primul pas, nu cred ca ea m-ar gasi prima pe mine. Sau ar putea?
Ce sa fac? Niste sfaturi? Pls.
Si probabil ca nu m-am exprimat foarte clar, dar va rog totusi sa imi intelegeti situatia.

1 răspuns:
| Alexandraεїз a răspuns:

Păi....eu cred că ar trebui să încerci să vorbești cu fetele care ți-au atras atenția(sunt sigură că există câteva)
Apoi daca ele o să te considere "interesant", sigur o sa doreasca să vă cunoașteți mai bine...