| baby123 a întrebat:

Cum imi dau seama daca il iubesc sau sunt obsedata de el. Nu mai suntem impreuna. sad

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Obsedata? Nu stiu daca poti sa fii obsedata de un baiat tongue Adica. presupun ca obsedata esti atunci cand il deranjezi non-stop, cand te intereseaza unde e in fiecare moment. ca si cum ai fii dependenta de el. Daca il iubesti, ii simti lipsa, ai vrea sa il ai din nou langa tine? iti pare rau ca v-ati despartit? Ai vrea sa va impacati? Atunci tii la el tongue Nu cred ca esti obsedata tongue

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Obsesia trece de limitele dragostei cand incepi sa traiesti mai mult viata celuilalt.
La modul ca nu prea mai faci si gandesti nimic care sa nu aiba legatura cu el,il urmaresti,iar in caz de despartire incepi sa te comporti ca o disperata-pui faptul de a-l avea langa tine mai presus de orice,chiar si de voia lui,aplici forme de santaj emotional,de genul "ma sinucid daca nu te intorci la mine".
Obsesia naste din posesivitate,de fapt nu ai sentimente pure, ai sentimente egoiste, te doare ca ai pierdut nu ca iti lipseste.

| Emiily a răspuns:

Daca esti obs de el atunci in continuu vei vrea sa fi langa el si sa il urmaresti sau ceva de genul asta... daca il iubesti il vei lasa o perioada iar apoi poti sa vb cu el cate ceva

| Gabitzaa a răspuns:

Pai.prin faptul ca tie foarte dor e el si peste tot il vezi p el, ca tot ce faci iti aduce aminte de el(asta inseamna ca il iubesti), dar obsedata daca mereu esti nervoasa si nu suporti faptul ca numai esti cu el