| Alexandra213546 a întrebat:

Cum îmi dau seama dacă mai sunt virgina(nu am întreținut nici o relație sexuala)

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Niciodata si nicaieri in lume, nici un medic ginecolog sau orice alta persoana, NU este in stare/NU poate sa determine starea de virginitate a unei femei. VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica este doar o notiune IMATERIALA si INVIZIBILA care este situata si localizata/imprimata in MINTEA/CONCEPTIA fiecarei fete/femei deci NU in este situata in zona ''pasaricii''. Din acest motiv existenta VIRGINITATII sau lipsa starii/adica a conceptului de virginitate NU se poate vedea cu ochii si nici nu poate fi atinsa/pipaita sau rupta ori ''pierduta'' voit/intentionat sau accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII respectivei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul si/ori vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala/accidentala a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE. Deci reiese foarte clar ca acest proces denumit DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului si in urma respectivei ''agresiuni'' se produce si ramane o rana/cicatrice, adica o stare de fapt vizibila si palpabila. De asemenea acest proces de DEFLORARE care este considerat ERONAT/GRESIT de majoritatea celor lipsiti de cunostite corecte ca ar reprezenta DEZVIRGINAREA, poate sa apara/sa se produca din mai multe alte motive diverse care NU au abslut nicio legatura cu actul sexual. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea DEFLORARII sunt anumite actiuni de natura fizica sau practicarea masturarii. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei respective, himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care o fata efectueaza miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, la gimnastica, in timpul catararii/escaladei, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| h3r a răspuns:

hee hee

| siriusblack98 a răspuns:

Medical vorbind esti virgina cand ai himenul intact. Daca nu s-a rupt in timpul masturbarii sau mai stiu eu ce ai mai facut tu pe acolo atunci esti tot virgina.Consulta un ginecolog.

| HazelEyes77 a răspuns:

Pai nu e logic ca esti virgina atata timp cat n ai facut sex?

| drutzix a răspuns (pentru HazelEyes77):

Poate nu isi aminteste vreo noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ce are cuvantul asta atat de special incat nu-i intelegeti semnificatia?))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea tine de nivel psihic, poţi spune ca ţi-ai pierdut virginitatea când ai întreţinut prima oară o relaţie sexuală. Defloratia tine de nivel fizic, când un penis real a intrat în vaginul tău pentru prima oară atunci ai avut defloratia (pierderea florii). Sper că te-am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil fata se referea daca nu cumva i s-a rupt himenul in timpul unei activitati. Daca nu stiati, el se poate rupe si mergand pe bicicleta.Revenand la intrebarea ta. Draga mea, daca himenul e intact sau poate s-a rupt in urma unei activitati, doar medicul legist sau ginecologul isi pot da seama. Multa bafta!

| Andreea_Raisa_1981 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Când eram mai mica am avut un accident cu bicicleta în care m-am lovit foarte tare. Și nu vreau sa merg la ginecolog pentru că îmi e frica sa nu mi spuna vreun rezultat ca nu mai sunt virgina ca să îmi dezamăgesc părinții.

| Marvinmiau a răspuns:

Prima data faci un test de inteligenta, dupa, mai vorbim

| Mrlove2017 a răspuns:

Pai daca nu ai intretinut relatii sexuale ..Nu mai este virgina dupa ce o sa intretii relatii sexuale. daca ai impresia ca doar prin masturbat ti ai pierdut virginitatea, e total eronat

| Againrip a răspuns:

Nu mai esti virgina clar.

| xXMishaXx a răspuns:

Imi pot da eu seama ca esti proasta

| Strudel4427 a răspuns:

Iti bagi doua degete in p***a adanc, apoi misti mana sus-jos. Daca incepe sa curga sange, fii sigura ca te-ai dezvirginat :'(

Funda?