| anonimaanonima2A a întrebat:

am fost cu multi baieti dar nu am intretinut niciun fel de relatie sexuala... sunt curva?

Răspuns Câştigător
| Alexandru0007 a răspuns:

Nu,binenteles.nu trebuie sa ai niciun sentiment de vinovatie.esti doar indecisa

39 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inca nu.

| mgtow a răspuns:

Curva erai daca te culcai cu ei, deci nu esti.

| madyddd a răspuns:

Ei, nu, doar dacă te iei după definiţia din dicţionar.

| mona a răspuns:

Nu esti, stai linistita

| darrio2007 a răspuns:

Esti penibila.Curve sunt alea care o fac pe bani.Cu orice si cu oricine.Intelegi gresit acest termen.

| Doηηa a răspuns:

Crezi că mă interesează ce ești tu?!

| eugenl a răspuns:

Gura lumii nu o astupa decat pamantul. Tu iti cunosti cu adevarat cinstea.

| RAY a răspuns:

Daca ai fi care e problema altora numai pot ei de tine, draga ai o viata din experiente inveti

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ești. laughing

| neutrino a răspuns:

Dupa "gura lumii", totul este posibil, de ce nu? Conteaza ceea ce simti si ceea ce stii tu ca esti.

| Gatman_Alexandru_1990 a răspuns (pentru neutrino):

Poti si sa stai pe o margine de drum. si sa te simti ca nu esti curva

| milan9 a răspuns:

Nu domnisoara. Tocmai ai facut tu insati departajarea fata de actul care te-ar fi facut... nedemna (pentru cel pe care intr-o zi il vei numi "sotul" tau).
Pentru el si pentru viitoarea ta familie nu va fi un lucru care ar putea oferi mai mult echilibru si pace decat acesta (onoarea)...

| ElenaSA a răspuns:

Urat cuvant. Duce la prejudecata. Ai grija, totusi la imaginea ta. Daca te vad multi cu baieti multi cine stie ce le trece prin gand. Curios este ca religia spune ca preacurvesti daca ai o relatie intima neoficiala cu un singur barbat.

Răspuns utilizator avertizat
| N0xEterniS a răspuns:

Nu erai nici daca intretineai relatii sexuale cu ei! happy Curve sunt alea care stau pe marginea strazii cu fusta de-o palma si cauta clienti happy

| anonimaanonima2A explică (pentru N0xEterniS):

:*

| JohnnyBi a răspuns (pentru N0xEterniS):

Alea sunt prostituate, nu curve

| N0xEterniS a răspuns (pentru JohnnyBi):

Http://dexonline.ro/definitie/curv%C4%83

CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră. – Din v. sl. kurŭva.

CÚRVĂ s. v. prostituată.

Cica '' alea sunt prostituate nu curve '' PROSTITUATA = CURVA :@ :@
Spui '' PROSTITUATA '' nu '' CURVA '' la fel cum se spune si '' PENIS '' in loc de '' PU^A ''
Daca nici definitia din DEX si logica nu-ti convin, ce este dupa tine o '' curva ''? Cum ai defini tu cuvantul '' curva ''?

| JohnnyBi a răspuns (pentru N0xEterniS):

Prefer sa vad subiectul cam asa. juridic, prostitutia este infractiune. nu curvasareala. deci am luat prostituata genul de femeie care isi duce existenta din prestatia de raporturi sexuale pe bani/bunuri/alte foloase si sa definesc curva ca fiind genul de femeie care isi duce viata cu mai multi barbati in acelasi timp. adica scoti doar raportul sexual si doar sex pe bani/bunuri. ca la jigniri nu jignesti o femeie "prostituato" ci o faci curva/tarfa. desi DEXul zice ce zici tu, folosinta cuvintelor de catre oameni este alta, sau una asemanatoare dar nu tocmai aceea. spre ex daca femeia ta se arde cu altul tu o faci prostituata sau curva? intelegi ce zic? sau in club cand se duc domnisoare sa se arda la baie cu X si Y si Z, toti le zic curve, nu prostituate (ma rog, daca nu sunt genul cliente false care sunt prostituate). este o diferenta intre definitie si utilizarea termenelor

| contαbαndonαt a răspuns (pentru N0xEterniS):

Alea-s prostituate, fa diferenta.

| darrio2007 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Tot aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar ai potential!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea de pe centura sunt prostituate. Dupa mine odata ce ai mai mult de o relatie intr-un an te poti nu-mi curva/curvarlaughing. Sti de ce? Pentru ca odata ce zici te iubesc ca pe buna ziua nu poti fi altceva happy ( da nu baga tu de seama ce zic eu laughing) )

| MiruD a răspuns:

Neaahh. Stai linistita. Cine ti-a zis prostia asta?

| Public22 a răspuns:

Dupa cum gandesti eu zic ca esti o copila proasta si pe deasupra vrei sa devii si curva.

| anonimaanonima2A explică (pentru Public22):

Iar tu esti un retardat!

| Public22 a răspuns (pentru anonimaanonima2A):

Multumesc!

| JohnnyBi a răspuns (pentru Public22):

Like like like. retardatule laughing)). este o curva wannabe laughing)). vaaai mi-ai facut ziua rolling on the floor

| Sardinaaa a răspuns (pentru Public22):

Chiar ca esti un ratat prost!

| Public22 a răspuns (pentru Sardinaaa):

Tu cred ca esti suparata ca nu ti-am facut niciun compiment de genul curva penala sau javra mica, dar stii ceva? nu iti fac placerea, am sa-ti spun doar ca esti proasta cu P. vezi-ti de treaba ta si de copilariile tale!

| Sardinaaa a răspuns (pentru Public22):

Nu mi-a convenit ca ai vorbit asa cu fata!

| Public22 a răspuns (pentru Sardinaaa):

Ok, dar tine-ti parerea pentru tine. Mai citeste o data intrebarea. e penibila serios.

| chazz a răspuns:

Daca ai fost intr-o saptamana cu o mie de baieti, da te poti numii "curva" (o relatie, nu se incepe intr-o secunda))

| anonimaanonima2A explică (pentru chazz):

Nu, nu am fost intr-o saptamana cu o mie de baieti

| Z3R0H0uR a răspuns:

Nu, nu esti "curva". "Curvele" sunt acele femei care stau in coltul strazii si isi pescuiesc "pestii"! happy

| Rührselig a răspuns:

Curve sunt cele care fac sex pe bani sau care se culcă cu alţii în timp ce are deja iubit/soţ. Ai înţeles?

| Sardinaaa a răspuns:

Nu esti curva, stai linistita, totul e OK!

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Nu esti curva. Curvele sunt alea de pe centura.winking

| Capone_Matey_1996 a răspuns:

Nu! sa nu te intereseze despre ce zic alti de tine! cum crezi tu