| Rosemarie a întrebat:

Este o poveste...destul de lunga asa ca va spun din timp ca este ceva de citit:
Tocmai ce implinisem 14 ani cand am inceput relatia cu el si totul incepuse de la un pariu, dar apoi.cu timpul am inceput sa tin la el. Au fost cateva certuri si o scurta despartire deoarece ma mintise in legatura cu un membru al anturajului sau[nu ma deranja faptul ca statea cu acea persoana ci faptul ca m-a mintit]. Colegele mele numai vorbeau cu mine pentru ca si lor le placea de el, iar el era cu minerolling eyes Mereu vorbreau...mereu imi spuneau mie ca el cica a facut nu stiu ce, lui ca eu am facut nu stiu ce. dar nu ne certam din cauza asta.
Pana intr-o zi in care o colega i-a spus ca cica l-am inselat cu un tip de la liceu. Iesisem cu cateva zile inainte cu acel tip. De fapt...nu iesisem, ne intalnisem afara si mergeam in aceeasi directie, asa ca am mers impreuna. El ne-a vazut, insa eu mi-am dat seama abia dupa ce tipul respectiv se dusese la pretenii lui si el devenise gelos din cauza asa.
Bine-inteles i-am spus ca nu are motive, insa asta a fost momentul de care a profitat colega mea. A inventat o poveste pe care nici acum nu am inteles-o, iar el a venit sa imi spuna ca de ce l-am inselat, iar cand a inteles ca nu este adevarat si-a cerut scuze, dar eu am pus capat relatiei, spunandu-i ca nu pot sa continui o relatie daca el nu ar eincredere in mine mai mult decat are in cele care stiu ca mint.
Este cu un an mai mare decat mine si am continuat sa il vad inca un an de-atunci [ne-am despartit in august].
Inca mai tin la el, desi nu am recunoscut asta fata de nici un prieten si stiu sigur ca si el inca mai tine la mine, datorita comportamentului. Plus... el spune tuturor ca inca mai vrea sa ne impacam. Chiar acum cateva zile mi-a propus din nou asta, dar l-am refuzat.
Ce as putea sa fac?
Mentionez ca desi ma doare nu am nici cea mia mica intentie sa ma impac cu el. Nu pot sa stau cu cineva care nu are incredere in mine. Iubirea nu e de-ajuns...
Cum as putea sa il uit?

Răspuns Câştigător
| Chrisz a răspuns:

Continua sa gandesti cu mintea, nu cu inima!happy (sper ca vei intelege la ce ma refer)

6 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

BANGKOCK : Pzdms, m`ati saturat, mincinosilor. Scutece tot la 14 purtai?!

Unele fete de`abia asteapta ca iubitul lor sa le gelozeze.Considera ca tin la ele si le pasa daca altcineva se atinge de "teritoria lui" laughing Tu esti sigura ca vreai sa-l uiti?! straight faceparerea mea e ca nu sad Si daca nici el nu vrea asta-vezi ca te cauta si te roaga?! : De ce nu poti sa pasesti peste orgoliul tau si sa va mai da`ti o sansa. Ultima sansa?! sad e greu asa-i?! Orgoliul e mai puternic ca iubirea?! asa si credeam (o stiu dupa mine) si din cauza orgliului. Insa daca tu chiar asta iti doresti asculta :1. incearca sanu`i amintesti de el sau de momentele pe care le-ati petrecut imppreuna~indiferent fericite sau triste.
2.incearca sa-ti ocupi timpul cu alte lucruri.
3.nu asculta muzica trista sau muzica care va placea amindurora happy
Cam asta~insa te rgo eu-mai gindeste`te, a?! sad

| tabittha a răspuns:

Focalizeaza-ti atentia asupra altor persoane sau lucruri si de fiecare data cand iti amintesti de el, primul lucru care ar trebui sa-ti vina in minte trebuie sa fie hotararea cu care i-ai spus ca nu vrei sa stai cu o persoana care nu are incredere in tine.

| Rosemarie explică:

@BANGKOK pe bune?laughing)
adica 14 ani si putin e prea devreme pentru un iubit.ok, daca spui tu.
dar cand citesti comentariul asta sa te gandesti la alte fete care au viata sexuala activa la varsta de 14 ani si altele care au copil oh go on
si daca tu inca traiesti cu ani in urma e doar treaba ta...doar asa, ca sa fie zis, dupa parerea mea nu este nici o problema ca la 14 ani sa ai iubitoh go on daca nu in juraul varstei asteia atunci cand o sa ai primul prieten? la 17 ani? oh go on

| alexandra033 a răspuns:

Parerea mea e ca te poti impaca cu el dar sa stii ca increderea se castiga.Tu ai incredere in el dar gandeste-te ca nu numai tu trebuie sa ai.acum sunt sigura ca ai nevoie de el gandeste-te ca si el are nevoie de tine.castigi incredere.e normal sa creada ca la-ai inselat daca a auzit asta.probabil ca a incercat sa afle daca e adevarat inainte sa isi ceara scuze.Dar pune-te in locul lui; tu ce ai face daca ai fi auzit ca te-a inselat? Ai sta cu mainile in san? Eu nu cred, probabil ca si tu ai fi reactiont la fel.Inainte sa faci o fapta, ca exemplu asta ca te-ai despartit de el. punete in locul persoanei respective.Este foarte iportant sa faci asta, sa stii a de multe ori ajuta gandirea asta ¨a te pune in locul altuia¨! Tine cont de ce ti-am spus ca te va ajuta.

| Infraverde a răspuns:

o sa fiu acru, asa va trebuie daca nu va vedeti de treaba voastra, la 14 ani mergeam la scola si-mi vedeam de ale mele

| Lovestar a răspuns:

Parerea mea e ca nu`ti poti scoate din minte ceva ce inima nu te lasa. Daca tu ai decis ca nu esti dispusa sa accepti aceasta dovada de neincredere si vrei sa-l uiti cu orice pret. incearca sa-ti distragi atentia cu tot felul de activitati,nu mai frecventa locurile pe care stii ca le frecventeaza si el, evita`l cat poti, iesi mai des cu prietenii...Succes!:*