| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot mari nivelul de testosteron? Am 15 ani, abstinta de la masturbare creste nivelul de testosteron?

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu poti fara medicatie si daca nu cumva ai vreo boala diagnosticata nici nu ai nevoie.

In ciuda a ce crezi, prea mult testosteron o sa te faca infertil. Cam toti aia super lucrati la sala care baga steroizi nu prea mai obtin o erectie fara o pastial albastra.

| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de un sport la anii astia si uiti de masturbare si testosteron.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai destul testosteron, de abia ți-au crescut bine parul pubian. Ce testosteron vrei?
Alimentația și somnul in principal mențin nivelul de testosteron bun, abstinenta e pentru dezvoltarea spirituala a ta, sa scapi de atracție, nu îți crește testosteronul peste noapte daca te abții de la masturbare.
Întradevăr îți dă o anumită stare mai agresiva, Mike Tyson s-a abținut de la masturbare și sex 5 ani pentru a deveni cel mai bun boxer al secolului, te face sa te focusezi mai bine și să te simți mai odihnit chiar daca dormi mai puțin. Îți dă un boost de energie. Dar ce mănânci e baza și lipsa stresului.

| Eibogu a răspuns:

Apucate de sport si lasă toate nebuniile aste corpul tău abia ii in creștere