| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca iubitul nu te mai iubeste?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Își schimbă atitudinea față de tine. Devine rece/ distant, nu se mai bucură de prezența ta, ba dimpotrivă se simte iritat.
Nu te mai contactează la fel de des. Chiar și atunci când își aduce aminte, parcă o face din obligație, subliniez doar din obligație.
Dacă este să îi reproșezi chestiuni legate de atitudinea lui, cel mai probabil se oftică și obține motiv pentru care să te ignore.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iti spune

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Numai iubirea doar iubireaaaaaaa cate sperante sa traiesti? numai iubind si prin iubire poti altora sa daruiesti, numai iubirea este viata te cheama intr-un surd ecouuu ajuta-ma te rog sa am puterea de a mai iubi din nou...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Numai tu poti sa stii asta, difera de la "iubit la iubit".

Solutia ar fi o discutie serioasa intre voi doi, o discutie de la care sa primesti acel feedback de care ai nevoie. Atat timp cat iti ofera siguranta necesara, senzatia de siguranta si de iubire si stii ca asa este, acel sentiment pe care nu poti sa il descrii... presupun ca stii ca te iubeste. Cu alte cuvinte daca te iubeste o sa stii asta. Daca nu... o sa stii si asta. Trebuie doar sa fii o persoana deschisa si sa analizezi foarte bine ceea ce simti.

Bafta, intelegere si o seara faina incontinuare!

| Crackman a răspuns:

Nu te mai baga în seama
Prefera sa petreacă timp cu alții
Decat tine
Nu mai răspunde, da mesaje ca înainte
Chestii din astea

| Marius22222222222 a răspuns:

Iti fac o lista?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai e interesat de tine
Nu i mai pasa de tine
Nu mai are niciun puc de gelozie
Nu te mai cauta
Nu se mai culca cu tine
Nu l mai afectează dacă te superi
Pur și simplu e total dezinteresat de tine.

| DeathOfDreams a răspuns:

Mai*

Dacă trebuie să-ți pui întrebarea asta constant, cel mai probabil nu o mai face.

| Nemessys a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Mai mult ca sigur pune intrebarea asta deoarece nu mai primeste la fel de multa atentie si afectie, ceea ce nu are deloc treaba cu iubirea.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Simplu....simți
Cand partenerul te iibeste
te simti respectata și cauta sa petreca caf mai mult timp cu tine