| Eliza_Antonela_1996 a întrebat:

Oare cum imi pot da seama ca iubitul meu ma iubeste cu adevarat?

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,niciodata nu poti stii sigur ce este in sufletul unei persoane,ce gandeste cu adevarat insa,sunt anumite gesturi care te indreapta oarecum spre adevar. Daca iubitul tau iti face cadouri de ziua ta,iti trimite mesaje gen"te iubesc,imi este dor de tine",daca are grija de tine,cand este frig afara iti spune sa te imbraci gros,nicidecum sa iti iei haine scurte si mulate cu vedere la forme,eu zic ca sunt gesturi foarte dragute din partea unui baiat, iti demonstreaza ca tine la tine si ca ceea ce il intereseaza este iubirea, o relatie stabila, nu altceva. Daca niciodata nu te-a lasat"balta" la o intalnire si nu numai pentru alte persoane care sa fie parintii lui, este iarasi o modalitate prin care iti demonstreaza iubirea.Nu spune nimeni sa stati unul langa celalalt atat de mult incat sa deveniti dependenti, tu de el si el de tine insa, din moment ce aveti o relatie, se presupune ca trebuie sa petreceti mai mult timp impreuna, decat o faceti cu alte persoane.Si totodata,trebuie sa aveti incredere unul in celalalt si sa fiti persoane de incredere,adica,daca tu ii spui lui ceva,el sa nu mearga apoi sa le spuna tuturor iar daca cineva vorbeste urat la adresa ta,inventeaza tot felul de minciuni ca sa va desparta,se presupune ca el trebuie sa te creada pe tine, sa creada ceea ce ii spui tu, nu ce spun ceilalti, pana la urma cu tine are o relatie, nu cu toata lumea.Cam astea sunt calitatile pe care trebuie sa le aiba o relatie, daca le are functioneaza si dureaza mult iar daca nu le are, ar trebui sa iti pui un semn de intrebare.Bye!

| LeMeowme a răspuns:

Cere-i dovezi de iubire.
Desi, in general, iti dai seama destul de usor daca te iubeste cu adevarat din comportamentul lui, din felul in care iti vorbeste.