| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama daca partenerul a ejaculat in tine? Poti ramane din prima insarcinata? Daca am infectie in sange detectata in gat(aslo)partenerul poate sa o ia aceasta infectie pe cale sexuala protejat si neprotejat.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Unele femei simt, altele numai uneori, altele niciosata.
2. La primul contact sexual riscul de sarcina este maxim.
3. Infectia cu streptococ se poate lua prin sarut sau sex oral neprotejat (fiindca este o infectie faringiana).

| NickiMinaj a răspuns:

Cum adica cum iti dai seama? intrebi pe TPU!

| AnNe a răspuns:

POI prietenul tau daca ar avea putina experienta ar trebui sa stie cand sa scoata penisul... oricum sansele de a ramane insarcinata exista mereu iar prin protectie nu se iau boli.dar depinde cat de avansata e boala ta.

| ketty a răspuns:

Nu stiu ce inseamna la tine "ramas din prima", dar oricum dupa orice contact neprotejet, poti ramane insarcinata. Orice infectie in sange se ia prin contact neprotejat.