| Denn97 a întrebat:

Cum îți poți da seama ca o persoana te place in secret? Ce îl/o poate trăda?

Răspuns Câştigător
| Adina5 a răspuns:

Există unele semne care ne pot da o idee.
Comportamentul atunci când ești în preajma lor: Dacă o persoană are sentimente pentru tine, s-ar putea să se uite la tine des sau să își schimbe comportamentul atunci când ești în preajma lor. Aceste semne pot include nervozitate, încercări de a-ți atrage atenția, faptul că îți întoarce privirea atunci când îi surprinzi privirea, sau își ajustează hainele sau părul când ești prezent.

Îți face complimente: Dacă o persoană îți face adesea complimente și îți spune lucruri pozitive, acest lucru ar putea indica faptul că te place.

Îți oferă cadouri: O altă modalitate prin care o persoană ar putea arăta că te place în secret este să îți ofere cadouri sau alte gesturi de afecțiune.

Îți trimite mesaje sau te sună frecvent: Dacă o persoană îți trimite mesaje sau te sună frecvent, acesta ar putea fi un semn că te place. De asemenea, dacă persoana își face timp pentru a-ți răspunde la mesaje sau a vorbi cu tine, acesta ar putea fi un alt semn că are sentimente pentru tine.

Îți caută prezența: Dacă o persoană încearcă să fie în preajma ta cât mai mult posibil, acesta ar putea fi un semn că te place.

Îți arată interes pentru ceea ce îți place: Dacă o persoană îți arată interes pentru ceea ce îți place și îți dedică timp pentru a discuta despre aceste subiecte, acesta ar putea fi un alt semn că te place.

| Denn97 explică (pentru Adina5):

Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa afli, niciodata, odata ce tine in secret...ramanad secret pentru toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emoțiile. Atunci când te apropii de el și vezi că se fâstâcește, se bâlbâie, se înroșește in obraji sau se agita.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nu prea ai cum. Daca te place in secret tu probabil nu vei afla niciodată. Am prea multa experiența cu asa ceva din păcate. Dar cum spune QweenOfSwords, emotiile pot, puțin, sa il/o tradeze.