| 1Chris1 a întrebat:

Cum ma pot conecta la internet de pe Telefonul Mobil? Si daca am router romtelecom si imi cere cod de unde il iau? Sau care-i codul? Cum rezolv?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Pentru a te conecta la internet prin wireless -eu asta inteleg- ai nevoie de routerul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres
Mergi in setarile telefonului, activeaza wireless, cauta retelele disponibile si conecteaza-te la una din cele doua disponibile(wep-979c sau wpa2-979c).Parola o ai trecuta pe spatele routerului, pentru fiecare retea in parte.introdu parola si salveaz-o. Acum poti naviga pe internet.

1 răspuns:
| 123131 a răspuns:

Pe spatele routerului sunt doua coduri...wpa si wep din care tu trebuie sa iti alegi un cod si sa il bagi in telefon