| 1Chris1 a întrebat:

Cum ma pot conecta la internet de pe Telefonul Mobil? Si daca am router romtelecom si imi cere cod de unde il iau? Sau care-i codul?

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Pe telefonull mobil te poti conecta activandu-ti optiunile de date sau de wap.
Daca ai wireless pe telefon si vrei sa te conectezi la router, ar trebui sa iti stii parola si userul de la internet, deoarece ele ti-au fost date de cei care ti-au pus netul. Uitata-te in contractul lor si vezi daca scrie. Mie mi-au lipit o eticheta pe ruter cu user si parola.

| Adrianetc a răspuns:

Cu wi-fi, si n-are legatura routeru' laughing, si codu' tu il inventezi de pe pc

| dannymfc a răspuns:

Daca telefonul are integrat serviciul wifi te poti conecta de la romtelecom! dai cautare de pe telefon la retele disponibile...iar parola o gasesti in spatele modemului de la romtelecom! este un cod luuuunng si incepe cu key

| Daniela_Rosca_1977 a răspuns:

Cum ma pot conecta la internet de pe telefonul mobil? Daca am Clicknet Romtelecom.Multumesc.