| GeorgeH17 a întrebat:

Am internet de la romtelecom si folosesc un modem Huawei hg655b. Am setat modemul pe PPPOE deci nu-mi functioneaza wi-fi pe mobil pe tableta si smart TV. Cum pot sa rezolv problema fara sa schimp din PPPOE.
Daca mai cumpar un router ca cel de aici http://www.emag.ro/......DQ2D4BBBM/
pe pc voi avea PPPOE si pe telefon si restul voi avea wi-fi norma?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Routerul deja emite wireless, ori nu-l ai tu pornit de pe 192.168.1.1 ori ai reteaua ascunsa, ori nu-l ai pornit din buton. Odata ce ai router/modem n-are treaba ce internet ai, setarile sunt pe router/modem si sunt transmise catre alte device-uri. Poate doar tipul de retea emisa afecteaza, dar stiu ca emite si wep si wpa2 deci ai sanse. Ori poate e stricat routerul. Nu trebuie sa cumperi nimic in plus.

| GeorgeH17 explică:

Routerul de la romtelecom merge perfect.
eu am WAN6 si as vrea sa-i schimb conexiunea din IP_ROUTED(cred) in PPPOE. Daca fac acest lucru Se schimba conexiunea pentru toate sistemele lui.
Eu vreau ca modemul care il am sa mearca pe PPPOE si cel care o sa mi-l cumpar pe IP_ROUTED