| inna a întrebat:

Cum poate o fata "sa tina" un baiat cat mai mult timp langa ea? Un tip mi-a spus ca el ramane laga prietena lui atata timp cat ea stie sa-l tina langa el.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca un baiat daca te iubeste nu te va lasa...nu trebuie sa folosesti tu diferite tactici, diferite metode de a-l tine langa tine, trebuie doar sa fi tu insuti, sa te porti frumos cu el, respecta-l, acorda-i putina libertate dar nici prea multa, fi tandra si iubitoare, sa vada ca iti pasa de el, arata-te interesata de el, pur si simplu cred ca daca esti alaturi de el la bine si la greu, si il iubesti si accepti asa cum este, el te va iubi si nu te va lasa.Nu cred ca e nevoie sa ajungi sa faci cine stie ce iesit din comun doar ca sa nu te lase ca atunci cand iubesti pe cineva nu cred ca il lasi doar daca ai niste motive foarte intemeiate, totusi ai grija sa nu apara rutina in relatie ca multi baieti se despart de fete din aceasta cauza, cauta sa comunici cat mai mult cu el, sa iesiti, sa nu faceti zilnic aceleasi chestii...adica ma intelegi tu, sa nu fie asa monotona relatia, in rest nu vad ce altceva ai putea face, iti doresc numai bine!

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!happy
Pai ca sa ti un baiat langa tine dupa parerea mea trebuie sa ii arati act de mult il iubesti big grin
Sa iesi cu el mai deshappy Sa nu inventezi diferite motive numai sa nu il veziwinking
Sa ii dovedesti ca iti pasa de el!love struck
Sa il ajuti daca are nevoie de tine!love struck
Intr-un cuvant sa te porti cat mai bine cu el!love struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu poti pe nimeni "legat" langa tine daca nu exista dragoste.

| Barajag a răspuns:

O fata daca il respecta si-l intelege pe toate planurile si totodata sa aiba si incredere atunci cu siguranta acel baiat o va iubi si respecta la randul sauhappy

| Victoria a răspuns:

O fata poate sa aiba un baiat alaturi atat timp cat intre ei exista iubire reciproca. Dragoste cu sila nu se poate.

| georgiana a răspuns:

Daca ii esti alaturi la bine si la greu si va iubiti, ce ar putea sa va desparta?!

Răspuns utilizator avertizat
| Aia cu cap mare a răspuns:

Poi dupa parerea mea fata trebuie sa stea langa prietenu ei sh sa nu se dea la altii...ca multe fete fac chestia asta sh dupa aia regretawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti fac cunostinta cu sotia s-o intrebi.Nici eu nu-mi explic.La oameni ca mine nu m-as uita o secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Un tip mi-a spus ca el ramane laga prietena lui atata timp cat ea stie sa-l tina langa el" = Atat timp cat o place si ea nu il inseala.
Daca vrei sa il tii ai grija. Nu multi " stau " ca doar nu's catei.
Intelegerea si respectul sunt bazele. Daca nu'i intelegere nu este nimic. Eu asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect ce a zis tipu, depinde ce vrea baiatu, cazu meu:o femeie sa ma tina langa ea, trebuie sa fie:in societate-o doamna, in casa-o gospodina, in pat-o curva