| TatianaDobre a întrebat:

Am o prietena care de ceva timp a inceput sa tina la un baiat. Acest baiat are leucemie... dar si el tine la ea. Ce credeti e bine, e periculos, o poate afecta sau ceva de genu?! Sau e foarte bine...si pentru el si pentru ea?

3 răspunsuri:
| Ayshee a răspuns:

Daca deja tin unul la altul, nu trebuie sa renunte la el. Leucemia e o boala de sange. E bine pentru el sa aiba un sprijin.

| TiffanyTpu a răspuns:

Gandeste`te ca la un moment dat acel baiat daca nu se trateaza va murisad...este destul de periculos daca prietena ta se ataseaza de el, daca incepe sa-l iubeasca; pentru ca v-a suferii foarte mult mult dupa ce il v-a pierde pentru totdeauna! si poate va face o prostie ca unii adolescenti din ziua de azi gen "nu pot traii fara el, ce rost are sa traiesc?"...nu e acelasi sentiment ca si cum s-ar despartii de el din cauza diverselor motive din ziua de azi! ar putea fi prietena foarte buna cu acel baiat dar nimic mai mult! ar fi mai bine pentru aman2 :X! speer k te-am ajutat! pupici:*

| Lorenzzo94 a răspuns:

Parerea mea e sa continue relatia pentru ca daca se iubesc pot invinge totul iar cu putin ajut-o de la Dumnezeu chiar pot avea o viata frumoasa asta doar daca aman2 isi doresc.Le urez mult succes si sper ca el sa se faca bine