| kidda_8751 a întrebat:

Cum pot sa cuceresc un baiat mai timid. da in scurt timp? big grinbig grinbig grinbig grin:0

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Greece12 a răspuns:
Baietii timizi sunt foarte draguti.Ei,saracii,nu au curajul sa creada in norocul lor cand plac unei fete.Ce sa faci ca sa te apropii de el? Pai,va trebui sa fii tot pe langa el,sa-l intrebi tot felul(despre scoala,muzica,filme etc),sa-i zambesti, sa-l fixezi cu privirea, sa fii mai draguta cu el decat cu restul lumii.Sa nu crezi ca daca e timid nu are si personalitatea lui.Deci,el in mintea lui te va judeca, sa nu uiti asta.Asa ca nu vei avea un comportament prea indraznet, nu vei fi prea exaltata.Cu masura si calm totul si poti ajunge la rezultatul dorit.Mult noroc.
Am cum sa Nescafe cu altele fara sa afle?

Musicmakesmefree
(2 Mai 2011 21:51 )
Musicmakesmefree a răspuns:
Sunt in exact aceeasi situatie dar sincer ca am aflat din proprie experienta ca daca te apropii destul de un baiat timid incepe sa fie mai sociabil.Dar sa nu ii spui vreodata pe fata ca il placi ca s-ar putea sa il cam sperii daca e timid.In orice caz incearca sa vb cu un prieten de-al baiatului sa iti spuna cam despre ce ii place sa vorbeasca si cauta contexte in care sa te bagi in vorba cu el.Dar incepi cu usurelu pentru ca ai putea sa insisti prea mult si din nou ar fi raw.Incepi usor iar daca o sa-i placa compania ta o sa incerce si el sa dicute cu tine fara sa ii zici u nmk.La mine a functionat binisor pana acum si sper sa ajung pana la capat cu strategia asta.Noroc!
Oaieeee
(2 Mai 2011 21:52 )
Oaieeee a răspuns:
Baietii timizi sunt simpatici pana la un punc...de obicei joaca dupa cum le canti si la un momendat, ca fata, te plictisesti.Sunt uneori o provocare deoarece incerci sa ii faci sa aiba mai mult curaj si mai multa incredere in ei...Acestia incearca doar sa para ca sunt sensibili si ca sunt mai retrasi, dar defapt.nu este chiar asa. funda?:d /// Nu Ți-au plăcut sfaturile lor. Ar fi și varianta să te duci glonț la bietul copil, să îl iei de guler, să îl zgâlțâi bine și să îi spui, că tu vrei să vrei să îl cucerești și dacă îndrăznește să nu se lase cucerit, îi tragi și o mamă de bătaie. Bietul băiețel speriat va spune: gata M-ai cucerit, ce mai vrei?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te dai pe langa el si ii vorbesti mai senzual.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Sa fi tu.Greu nu?

| anoniiiiiimmm a răspuns:

Pfffff... timizi;-?
eh... in scurt timp? cat ii aia pentru tine?
de te gandesti in cateva saptamana. zile, oh go on
la mine a durat 4 luniwinking big grin darr. o meritat :]

| chocolate_8535 a răspuns:

Buna
pai poti cuceri un baiat prin felul tau de a fi.
sau prin anumite gesturi
te dai in vorba cu el una alta