| klewww a întrebat:

Masturbare excesiva si orgasm multiplu adica 4 ori sau mult duce la moartea neuronilor?
Cei care au in cap ca masturbarea e normala sa nu comenteze.
Ps:cum si daca e posibil sa ii refac daca e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar ca intri intr-un stadiu de relax si o perioada nu poti face lucruri solicitante, atat intelectual cat nici fizic. Ca si cand ai bea bere.

| klewww explică (pentru anonim_4396):

Ok si cam cat imi ia pana trece mahmureala asta?

| Axys a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!

20 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Dimpotriva, pentru cei cu neuroni putini, cazul tau dupa cum singur declari, masturbarea e benefica. Scade riscul de a procrea si in consecinta de a avea urmasi asemeni tie.

| klewww explică (pentru Holiday):

Eu am zis sa nu comentati voi astia care spuneti ca mastur-bare aduce vreun beneficiu

| klewww explică (pentru Holiday):

Deschide geamu sa aud gluma -_-

| Iunix a răspuns:

Din păcate e prea târziu, îmi pare rău.

| Axys a răspuns (pentru Iunix):

Pai de ce?
Ce s-a intamplat?

| Doja a răspuns:

Masturbarea excesiva nu este normala. Fa un exercitiu de vointa si stai cateva saptamani fara sa faci asa ceva.

O sa-ti multumesti mai incolo

| klewww explică (pentru Doja):

Cum ca sunt pus la pamant de nervii facuti de ea adica imi creste agresivitatea si din orice fac ma enervez fie lucrul ala cat de mic si ma simt de parca imi mor neuronii si devin din ce in ce mai prost sa zic asa

| Doja a răspuns (pentru klewww):

Folosesti asta ca o scuza. Dupa cateva saptamani fara o sa vezi ca se mai calmeaza "pornirile".

Daca ai prea multa energie fa sport

| Xaya a răspuns:

In primul rand cred ca scoala nu e prea departe, ar fi cazul sa faci o vizita la un profesor de romana fiindca ai adus pe TPU romana pe care o vorbesc oile.

In al doilea rand ce legatura are MASTURBAREA si ORGASMUL cu moartea neuronilor? (scris legat draguta ca nu prea cred ca tastatura poate sughita) Neuronii mor indiferent de-alungul anilor si nu invie, sunt printre singurele celule care nu se pot multiplica si la tine cred ca au disparut de mult... Neuronii nu revin, nu ii poti reface, nu exista momentan vreo operatie sau tratament care sa ii readuca deci pur si simplu mor si atat.

| klewww explică (pentru Xaya):

Am scris cu - deoarece nu ma lasa sa pun la categoria de sanatate -_-

| Xaya a răspuns (pentru klewww):

Cum e posibil sa nu te lase la o categorie din cauza liniutelor? Daca este vorba de cenzura cuvantului puteai pune o steluta undeva pe la mijloc. Daca era vorba de cenzura cuvintelor le cenzureaza automat. In cazul categoriei puteai sa pui orice categorie fiindca orice utilizator senior o poate schimba. Pe mine m-a deranjat in mare chestia cu cratimele dar nu inseamna ca nu exista si alte probleme nu chiar mari dar in fine.

| klewww explică (pentru Xaya):

Asa si daca te deranjeaza poti sa nu te mai bagi

| AnastasiaK a răspuns (pentru Xaya):

N-a pus o steluta ca sa evite cenzura, a pus o cratima, mare chestie... Nu stiu cum se intampla ca intotdeauna, dar intotdeauna, aia care se trezesc sa corecteze au cel putin o greseala in propriul raspuns. Stii cum e aia cu paiul din ochiul altuia?

| Xaya a răspuns (pentru klewww):

Sincer ma deranjeaza sa vad pe un site unde regulile spun clar ca ce scrii aici scrii corect sau nu o faci si nu degeaba am rolul de a raporta si evalua intrebarileStudiez biologia si nu am auzit in viata mea de pierderea neuronilor din cauza masturbarii si nu inteleg de ce o mai faci atat de des daca nu o consideri benefica. Zi mersi ca nu am inceput inca sa te jignesc, ce am spus mai devreme a fost doar ceva ca poate te simti

| ziptrack a răspuns:

Masturbarea adica "malahia" are foarte multe efecte secundare pornind de la cosuri, caderea parului pana la pierderea memoriei, etc

Practic, prin mast*rbare elimini foarte multe minerale, acizi, grasimi, etc, care sunt necesare functionarii corpului. Ca sa-ti revii, trebuie sa incetezi sa te mai masturbezi si sa ai o dieta cat mai variata.

Iti recomand cereale integrale (grau, secara, ovaz, orz pe care le mananci sub forma de terci adica iei granele, le macini la rasnita, adaugi sare si 3 portii de apa si le fierbi in timp ce amesteci mereu...o sa-ti iasa un terci pe care iti recomand sa-l consumi zilnic....are foarte multe minerale si o sa te ajute sa te pui pe picioare), fructe de sezon, supe, ciorbe si multe mancaruri cu legume (in special radacinoase)

Iti recomand articolul urmator:
http://www.ortodoxia.md/......vea-copii/

Cu cat persisti in pacatul asta, cu atat o sa-ti fie mai greu sa te pui pe picioare.

Si apuca-te de un sport neaparat.

| doctorandus a răspuns (pentru ziptrack):

Asa ai vazut tu pe strada, 97% din barbati si 80% din femei ingalbeniti la fata?

| doctorandus a răspuns (pentru ziptrack):

Spermatozoizi produci oricum, orice-ai face, in aceeasi cantitate. http://news.nationalgeographic.com/......th-control

http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

Vrei sa pui la loc substantele pierdute prin ej? Mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt, pe urma bea o lingura de apa.

O femeie produce intr-o zi de alaptare in medie (ca aport de calorii) cat produce un barbat in 841 de ej (socotind ca 1 ml lapte matern are 0.7 Cal, iar 3.4 ml sperma au 0.7 Cal).

Pentru a reface energia pierduta in jumatate de ora de m. mananca 10 grame de slanina sau 24 grame de paine.

| doctorandus a răspuns (pentru ziptrack):

Pentru a nu lua in calcul si a pune pe aceeasi treapta tot felul de teorii filosofice, avem la dispozitie anumite instrumente, precum:
- briciul lui Occam: explicatiile simple sunt mai probabile a fi corecte, decat cele care au presupuneri suplimentare
- briciul lui Hitchens: ce poate fi afirmat fara dovezi, poate fi infirmat fara dovezi
- sabia laser inflacarata a lui Newton: ce nu poate fi dovedit experimental sau pe baza observatiei nu merita a fi dezbatut.