| MarianPapuc98 a întrebat:

Sunt foarte suparat deoarece am 15 ani, aproape 16 ani si nu am avut nicio prietena, deci nu m-am sarutat vreodata cu o fata. Nu pot spune ca sunt urat si gras. Sunt un baiat inalt de 1, 89cm si pot spune ca arat binisor. Dezavantajul mare pe care il am este acela ca sunt timid si vorbesc mai greu cu fetele, dar nu pot spune ca nu vorbesc deloc cu ele. Grijile cum, ca voi ramane singur pana la 25 de ani incep sa ma macine noaptea. Mi-a placut de o fata dar aceasta nu prea vorbea cu mine, vorbea si cu un baiat mai gras si mai urat asa de felul lui, doar cu mine nu prea vorbea. Chiar nu vreau sa stau asa singur. Simt nevoia sa am o fata langa mine cu, care sa ma plimb cu ea prin parc de mana sau sa ne trimitem mesaje de iubire. Imi e frica sa nu cad in depresie, va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai de ce sa fii deprimat. Vei gasi o fata si pentru tine. Ai incredere in tine, lucrul asta se vede si te face mai placut. "Iesi la joc" la activitatile clasei si ale scolii, amesteca-te printre ceilalti, fii simpatic, spune glume. Lucreaza un pic si la muschi si nu sta garbovit cum stau de obicei tipii inalti,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceesi varsta ca tine si sunt in aceeasi situarie ( cu exceptia faptului ca nu am 1.89 laughing si nu vreau iubit). Stai linistit, o multime de oameni de varsta noastra trec prin ce treci tu. Peste 10 ani nici nu o sa iti mai amintesti de aceste griji. Lasa totul sa vina de la sine si nu iti mai face griji de astea ( poate deja ai o admiratoare secreta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Hey, nu fii suparat! N-ai nici 16 ani, de ce iti faci griji pentru ce o sa se intample cand o sa ai 25? Esti un pic prea stresat pe problema asta, ceea ce probabil se vede si in exterior. Degeaba arati bine daca n-ai un caracter placut, esti inchis, invidios pe alti baieti. Nicio fata n-ar vrea in preajma ei un baiat stresat. Nu-ti mai face atatea griji, ca nu ai niciun motiv. Esti prea mic pentru o relatie serioasa, de ce nu incerci sa-ti faci prietene in randul fetelor care iti plac? Relaxeaza-te si mai bucura-te de copilarie, nu-ti ingreuna existenta cu probleme absurde si inutile.

| veryhonest a răspuns:

Oamenii se simpatizeaza treptat prin socializare. Degeaba esti mai frumos decat cei din jurul tau, daca nu ai abilitati de comunicare n-o sa ai succes in niciun domeniu.

| LeBaiat a răspuns:

Ai rabdare, toate la timpul lor

| Nika29 a răspuns:

Buna, te-as sfatui sa nu te concentrezi numai atentia unei fete, adica sa vorbesti cu mai multe cate putin, astfel vei intelege ca nu e atit de greu pentru tine sa comunici. Nu trebuie sa fii plictisitor, daca ai avut curajul sa te apropii intr-un grup (nu e neaparat sa fie numai fete) incearca sa abordezi teme interesante, muzica, diferite filme si nu ezita sa glumesti. Nu trebuie sa fii timid si chiar daca esti asta nu trebuie sa fie pentru tine un complex. Capata curajul din tine, daca vei gresi te vei indrepta, nu e nimic grav daca spui ceva ce nu-i va placea fetei, cere-ti iertare si incearca sa pari galant sau inteligent(dar nu intrece masura) Daca dupa un timp vezi ca poti ai adoptat ceva din arta comunicarii, apropiite mai dese ori de o fata care iti este pe plac si e libera. La inceput fa-o sa zimbeasca, cunoaste-te cu gusturile ei, cu prietenii. (Daca nu te-a interesant deloc pe plan sentimental mai bine nu o fa ca pe un experiment, dar daca vezi ca ti-e pe plac nu renunta la ideea ta) Vezi ce hobby-uri are si incearca sa petreci cit mai mult timp cu ea(dar ffii atent iarasi sa nu intreceri masura) Baga de seama sa nu devii doar ca prieten cel mai bun. Daca ceva ti se primeste la inceput invit-o pur si simplu prieteneste, ca sa nu o sperii, apoi daca vezi ca merge bine, poti sa-i dai ragaz de o intilnire. Asta va dura, trebuie sa capeti rabdare, dar nici sa nu ramii in urma, adica sa astepte luni de zile primul pas. Nici nu stii poate cineva deja te place...
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Dafaq21 a răspuns:

La fel rolling on the floor. doar ca sunt :v. parca ai fi eu rolling on the floor doar ca nu-s timid.