| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma iert ca am inselat pe cineva pe care am iubit?! Ma simt foarte prost ca l-am ranit pe iubitul meu asa...

Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Asta demonstrează ca nici noi bărbați nu putem să avem încredere în voi femei, cum te întorci cum te înșeală... Dragostea nu mai e cum era odată, acum te simti foarte prost, dar în timp ce îl înșelai nu te simteai așa, nu? raised eyebrows
Mai ai și curajul să scrii "iubitul meu" oh go on
Eu zic să-l lași în pace, l-ai făcut să sufere destul și oricum în niciun caz nu vrea să te mai vadă.

| anonim_4396 explică (pentru Reghqen):

In timp ce era ala in mine ma simteam bine si... cam atat. In rest nu ma gandeam, sincer.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti ceri iertare fata de el, daca vrei si ii zici ca merita o viata mai buna, nu meriti iertare pentru asa ceva. Cauti un tip diferit si incepi din nou.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să meiditezi la aceste versuri de Minulescu.
Știu că o să mă înșeli ca mâine,
Dar fiindcă azi mi te dai toată,
Te-am și iertat, e vechi păcatul,
Și nu ești prima vinovată.

Sunt lucruri importante în viață.
Dacă te concentrezi asupra lor.

| LoveSleep a răspuns:

Cine a zis ca ar trebui sa te ierti?

| Sofer a răspuns:

Nu ar trebui sa te simți prost dacă l-ai înșelat de buna voie. Dacă îl iubeai nu făceai asta.

| RKBlue a răspuns:

Te-ai simtit prost in timp ce il inselai?
Din cate inteleg iubitul tau a aflat, ceea ce e bine (sper ca tu i-ai spus lui, si nu a aflat din alte surse...)
Sa te ierti pe tine insati este cel mai usor si totusi cel mai greu lucru pe care il poti face. Daca iti pare cu adevarat rau, si sti ca nu vei mai repta experienta in viitor cu nimeni, atunci e mai usor sa te ierti.
Pana la urma toti suntem oameni si mai gresim, trebuie doar sa invatam din greselile noastre...
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar daca vei fi hotarata sa nu mai repeti asta niciodata.
Si sa-i ceri iertare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca l-ai înșelat înseamnă că nu l-ai iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ii spui, o sa te simti cam prost.
Daca ii spui, o sa va simtiti amandoi.

Acuma... tu alegi. Mingea e la tine.

| GirlOnline81 a răspuns:

Pe cine vrei să convingi că te simți prost? Pe noi? Pe tine?
Dacă pe tine, așează-te la masă cu iubitul și spune-i calm: " Dragul meu, te-am înșelat. Te-am înșelat și mi-e greu să recunosc, dar o fac pentru liniștea mea sufletească."
Ce crezi, poți să faci asta?

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Tipa e într-o relație toxica cred că de vreo câțiva ani, neavând curaj să îl.lase. Daca ii spune tipului probabil se va simți ea și mai prost.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dacă îi spune tipului probabil se va simți ea și mai prost."

Și atunci ce propui sa facă? Să păstreze tăcerea in timp ce își repetă că înșelatul cu prezervativ nu se pune?

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Da, să înșele in continuare, până își găsește alt tip și e sigură că poate să se mute în altă relație, nu o condamn că a înșelat. Că nu s-a trezit dintr-o dată să înșele de la prea mult bine in relația aia.

| ovi12345ovi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ar trebui sa te uiti bine in oglinda daca ti se pare mereu ok ca femeile sa te insele non stop. Iti place ce vezi?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

In mod normal mi-aș începe comentariul cu texte de genul " când un tip își ia statul de măgar, pleci. Asta ar trebui să faci, dar e adevărat... femeia e atrasă de suferință și dramă", însă în momentul de față nu pot sa spun așa ceva. Începe să-mi placă de tine laughing.

| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Am facut asta deja

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am facut asta deja...

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, in cazul asta, concentrează te pe ce mai poți repara in relație..., dacă mai poți repara ceva.
Mustrările de conștiința trebuia sa le ai in timp ce ala iti sifona rochița.

| Silwian a răspuns:

Relatia e distrusa! Nu mai exista impacare! Vei face o mare greseala sa te impaci! Ori te va parasi el! Ori tu il vei insela din nou!)))))

| cristian200313 a răspuns:

Daca il iubeai asa mult, nu l-ai insela asa tare. Daca l-ai inselat odata, nu mai exista cale de intoarcere, daca te vei impaca cu iubitul tau, el iti va face la fel sau chiar tu inseli din nou.
Bafta.

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Înșelatul ăsta e și el o experiență interesantă

| anonim_4396 explică (pentru BossuldepăBaltă):

Da, i-a placut sa vada cum imi intra si imi iese pl altuia... a fost o experienta sublima. Esenta pizdii, distilata-n pl.

| NicuBaicuNașu a răspuns:

Înșeală-l din nou, o sa te simți mai bine!