| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu cu care am fost 3 ani deoarece nu ne mai intelegeam si si-a gasit pe alta. ( de fiecare data cand ne.am despartit a facut asa )
El ma mai inselase in trecut cu aceasta fata dar l-am iubit prea mult asa ca am hotarat sa il iert pentru ca mi-a jurat ca nu mai are ce discuta cu ea, ba chiar mi-a plans in fata.
Nu vreau sa il mai iert pentru ca pe langa faptul ca m-a inselat in ultimul timp m-a facut sa ma simt prost pentru ca cea banuita eram eu si in ultima vreme incepuse sa-mi vorbeasca de parca voia sa ma umileasca cu fiecare propozite.
Problema este ca din momentul despartirii ma simt foarte rau si sunt cu moralul la pamant parca nimic nu imi iese cum trebuie, sunt suparata mereu si desi am inceput sa vorbesc cu altcineva parca imi este frica sa nu patesc la fel dar pe de alta parte stiu ca fostul meu nu merita nici sa ma uit la el si ca o sa regrete si ca o sa se intoarca roata.
Nu stiu ce sa fac sa imi ridic moralul. Ies, nu stau inchisa in casa dar cand ajung acasa ma ia uneori plansul. Am tinut la el enrom. Nu stiu ce sa fac

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti singurică si tristă, ce vârstă ai? Un masaj vrei? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai fa o obsesie din despartirea asta, asta trebuie sa faci!
Sa inveti sa traiesti si sa respiri fara el, sa te preocupi cu altele, cauta-ti de munca, fa curat, fa mancare, fa ceva ce te tine ocupata si nu mai ai ganduri negre.

| corbulalbrosu a răspuns:

UITA-L. Este unica solutie valabila. Nu merita nici sa-l saluti pentru ceea ce ti-a facut in mod repetat. "Microbul" infidelitatii in cazul lui este genetic. Refa-ti viata alaturi de o alta persoana care sa te respecte si sa te iubeasca pentru ceea ce esti. Mult noroc.

| Roxana0606 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Imi e frica de ractia mea daca se va intoarce si o sa fiu cu altcineva. O sa incerc desi pare atat de greu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roxana0606):

Nu pot sa cred, sa concep ca l-ai mai putea reaccepta in viata ta oricat de mult l-ai iubit si probabil ca-l mai iubesti deocamdata deoarece ti-ai transforma intreaga ta viata intr-un continuu calvar. Persoanele ca si el au un comportament care nu poate fi schimbat fiindca nu depind de ratiune sau logica, sunt instinctive, inascute si vor continua sa faca "rau" involuntar. Presupun ca esti o persoana rationala care are capacitatea de a gandi si care va actiona conform ratiunii si nu dupa impulsul de moment al sufletului sau al inimii.

| Roxana0606 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate. El nu m-ar ierta daca i-as fi facut asta. Poate merita unul pe altul si ea umbla cu mai multi. laughing
Nu-s prea credincioasa dar cine stie de ce ma fereste Dumnezeu

| neutrino a răspuns:

Ai mare grija ca de multe ori iubirea si prostia nu sunt desparite decat de un fir foarte subtire. Dovedeste-ti ca esti o fata care gandeste si admite ca acest baiat nu te merita.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si uita-l. Gaseste-ti si tu unul care sa te iubeasca si sa nu te insele ca fostul tau prieten.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu stii ce nu inteleg?
Daca te-a inselat de atatea ori ca un lache obosit, tu acum, ce rezolvi daca te plangi pe aici?
Uita-l, fa-ti pe altul. Viata e frumoasa.

| crissa20 a răspuns:

Buna! Uite aici ceva care te va ajuta sigur
http://www.prieteni.ro/......0-330.html

| Francesca1997 a răspuns:

Ignora-l,iesi cu prietenii in oras, zambeste, fa multe poze in care arati ca esti fericita.O sa vada asta si o sa te vrea din nou