| alinuta23 a întrebat:

Cum pot sa ma impac cu fostul meu iubit... daca ne-am despartit?

Răspuns Câştigător
| ana23 a răspuns:

Neam despartit deoarece nu mai prea comunica...

46 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Daca v-ati despartit din cauza ta te duci si ii spui ca iti pare rau si daca te iubeste te primeste inapoi. daca e din cauza lui trebuie sa-l astepti sa vezi ce are de gand...

| Swabia a răspuns:

Si daca el nu vrea sa va impacati!sad. ce faci?! .Il obligi?hee hee

| mariazet45 a răspuns:

Deunazi te intrebai daca te iubeste, apoi voiai sa te desparti de el fara sa ii provoci suferinta, de ce vrei sa te impaci cu el? Nu prea stii daca te iubeste, probabil nici tu nu il mai iubesti cred ca iti e mai bine fara el, dar e treaba ta, cred ca tu ai dorit sa te desparti, iar daca vrei sa te impaci ar trebui sa faci primul pas si sa iti ceri scuze ca ai avut o perioada dificila si a trebuit sa iti limpezesti gandurile

| mariazet45 a răspuns:

Daca ana si alinuta sunt aceeasi persoana cred ca nici acum nu prea comunicati crezi ca intre timp a facut cursuri de comunicare?

| MiKuTzZzA a răspuns:

Daca si el doreste asta e simplu...lasa'l pe el sa faca primul pas, apoi u...sau daca nu esti sigura ca si el vrea sa va impacati... vorbeste'i cat mai frumos, poartate frumos cu el... ceva timp... iar, daca vezi ca nu observa nimic cauta'ti jumatatea in alta parte...ca poate ii place cum te comporti cu el si se invata asa...(si afla daca nu'i mai place de cineva)...bafta:*:*:*

| Adry a răspuns:

Era bine sa postezi si motivul pentru care va-ti despartit fiindca asa este greu de spus.
Asta cu "a cui este vina" nu prea merge intotdeauna. Probabil tu crezi ca ai dreptate iar el considera acelasi lucru (in favoarea lui) si prin urmare nici-unul nu veti actiona. Daca mai vrei sa fiti impreuna eu ti-as recomanda sa actionezi tu (acelasi lucru i l-as fi recomandat si lui daca cerea ajutor) deoarece este posibil ca dupa un timp sa-si gaseasca consolarea in alta parte (asta daca nu e prea tarziu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubestel mai mult ca sa te iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Styu cum e...crying...si eu m`am despartzith d pr meostraight face...si numa` din vina mhea... k nuh l`am crezuth...straight face. ...si acum vr sa imi cer iertare, dar nu stiu daca ma va primiii inapoi sau va rade de minestraight face. ...si mie ffff frica...mai e si coleg q mine... da incerkarea moarhe na`re si chiar azi voi vb q el...sa vd daca ma va iertha sau nuhcrying...:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinutza si eu sunt in aceeasi situatize ca si tine.si eu sufar...deci ar fi bine.sa va vedetzi si sai spui ca il iubesti si sal intrbi dc vatzi desp. spune`i ca daca nu va fi langa tine vei muri fara el. mie mi-a ajutat.nu totdeauna. pusy:*.id meu ioana_raluk08

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lupti pentru el si sa i dai tot ce iti cere si daca nici atunci nu va vrea cautati perechea potrivita poate nu esti pentru el sau poate asa e sa fie ai grija ca baieti vor doar sa profite cautai pe cineva care te iubrste suucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste la sigur va face el primul pas doar tu trebuie sa-i dai motive...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as dori sa aflu un raspuns la aceasta intrebare si eu vreau sa ma inpac cu fostul prieten dar nu stiu cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiuuu....si ioo suntt in aceeasii situatie...cryingsadcrying....id mee camy_1393

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te gandi cum sa te impaci...mai bine gandeste-te daca merita sa faci asta, sti...nu e bine sa te intorci din drum..mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie nu stiu ce sa fac pentru ca el mai place pe cineva dar se da la mine tot timpul si numi dau seama daca ma mai iubeste sau nu cum sa fac sa ma impac cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am certat cu el da nu stiu din ce cauza cred ca amandoi am fost de vina el spune ca ma iubeste da de cand ne-am despartit nu mai da nici un semn de viata si as vrea sa ii spun ca imi pare rau da nu-s cum sa fac daca va crede ca sunt obsedata de el?sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatati sa scrieti! Este cu adevarat rusinos sa nu cunoasteti gramatica limbii romane absolut deloc! De cratime ati auzit? Dar de virgule? Caci de baieti, vad ca da... trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e vina lui, sau poate e vina ta. Oricum baietii sunt prea orgoliosi si nu cred ca o sa iti ceara iertare. Daca tu il iubesti dupa cum zici, calca putin pe orgoliu, si daca e vina lui, da si tu vina pe tine si zii ca ai gresit tu. Cere-i sa va impacati, si promite-i ca nu se va mai intampla la fel, si ca veti fi fericiti :* mult noroc:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost mai are sa te mai impeci odata ce te-ai desp crezi ca ar mai merge a doua oara? eu cred ca nusad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa vezi ce face:te cauta sau nu, poate daca o sa-l cauti tu si o sa insisti o sa va impacati dar ai grija ce faci deoarece s-ar putea sa-ti para rau si crede-ma iti spun din propria mea experienta, am avut un prieten timp de 8 luni si ne-am inteles foarte bine si de ziua mea am primit un sms in care imi zicea ca nu mai are rost... l-am lasat in pace si peste 3 zile a venit la mine implorandu-ma sa ne impacam...si normal happy ne-am impacat. dupa o saptamana. iar ne-am desp. si tot el a vrut. a trecut o luna si ma cauta acasa tot timpul, la liceu, ma suna sa ne impacam si nu am mai vrut. Asa ca ai grijuka ce faci, sa nu iti para rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i mai cere sa se impace cu tine ca atunci crede ca faci totul pentru el si te manipuleaza ignora-l pentru cateva saptamani nu i mai da atentie nul suna daca te mai iubeste lasa-l pe el sa faca primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... si eu sunt in aceashi situatie si am decis amn2 sa ramanem prieteni ...sau o mica pauza da sa stii ca dupa cateva zile mi-am dat seama ca mai bine am ramas prietenihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Cam asa s-a intamplat: o verisoara de-a mae care il cunostea pe fostul meu prieten mi-a spus ca mai sta cu alta.eu m-am gandit sa-l intreb si cea mai mare prostie a mea a fost ca l-am intrebat daca e adevarta la telefon pentru ca nu mai aveam rabdare sa aflu daca e adevarat el mi-a spus adevarul de asta sunt sigura dar mi-a inchis telefonul in nassadnu eram certati dar eu crying( i-am trimis un sms ca isi inchisese telefonul ceva de genul " daca impreuna nu mai vrei sa fim macar amici" dar il yubesc si el ma yubeste sau acum ma iubea.va rog ajutati-ma ca vreau sa ma impac cu el. Stiu ca am gresit si i-am spus si lui ca inca mai tin la el si daca mai avem sanse impreuna dar nu imi raspunde, se face ca nu audecrying ce pot sa fac sa-l recuperez?(am stat ca el 5 luni aproape iar dupa ce ne-am certat si-a facut o iubita dar el mi-a spus ca a stat cu ea 2 zile si sa certat ca nu ii placea de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ca si eu sunt in aceeasi situatie eu am fost de vina ca ne-am despartit si imi pare fff rau nu mai vb cu mine nici nu mai intra pe mess nu stiu ce sa mai fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vina ta mergi si cerei scuze daca e vina lui asteapa sa vina el sa isi ceara scuze doar daca te iubeste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il recuceresti din nou...cu o schimbare care crezi ca lar putea face pe el sa te vrea din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am despartit pentru ca nu-s parinti de acord dar el a vrut desp si nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste se va intoarce cu siguranta la tine.