| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
| anonima3826 a răspuns:

Am un coleg de cls pe care il plac f mult. nu stiu daca si el simte la fel. adica vb frumos cu mine, cu celelalte fete nu se pre poarta frum dar cu mine da, ma intreaba daca vreau sa merg cu el afara, daca vreau sa ma joc cu el, a facut rost de nr meu de la altcineva si imi da bipuri, ma face sa rad, se uita foarte mult la mine, nu vrea sa ma supere iar daca sunt trista incearca sa ma inveseleasca sau se intristeaza si el. mi-au spus colegii ca s-ar putea sa ma placa dar nu cred pentru ca sunt cam barfitori. deci ma place sau nu? daca da... de ce nu imi zice?

| iulia2011 a răspuns:

BUNA!
iti dai seama daca un baiat te place prin semnele: daca te analizeaza in secret(adica se uita atat de insistent, incat iti atrage atentia), ti face o multine de complimente, mereu cauta sa se afle in preajma ta, iti ia apararea, atunci cand intri in vorba cu el i se inrisesc obrajii si nu mai poate sa scoata nici un cuvant, te invita in oras, renunta la ori ce plan de-al sau numai sa stea cu tine, intr-o discutie cu tine isi freaca foarte mult mainle, arata un mare interes fata de hobby-urile tale, in apropierea ta pare a fi nervos, a incercat sa afle mai multe lucruri despre tine de la prietena ta.
Aceste subt semnele ce arata daca un baiat este indragostit.
Iti mai dau un sfat nu incerca sa-l fortezi sa te placa!
love struck:Xlove struck:X:X:X

| JustinLoveBianka a răspuns:

Sunt de acord cu cine a zis "Vorbeste urat cu tine ca sa te bage in seama" e complet adevarat, ca si mie mi se intampla. Un baiat din scoala care e cu 3 ani mai mare ma face in toate felurile si normal cai zic si eu cateva, dar verisorul meu (e in clasa cu el) mereu imi spune ca ma place, ca vrea sa se combine cu mine. Partea cu placutul o cred dar aia cu combinatul so creada el.

| ttina a răspuns:

Pai cred ca ii place compania ta, si la tine cere prima data ajutoru.

| aly200059 a răspuns:

Daca te place thinking iti dai seama foarte usor cand te tachineaza mai mult decat e necesar sau cand vb k el se balbaie sau vb prostii:*:*

| lylyana99 a răspuns:

Vreau sa ma ajutati si pe mine urgent! imi place de un baiat pe nume iulian! este in a 6-a iar eu in a 5! el ma place! sunt sigura! imi zambeste, uneori imi face complimente, incearca sa stea cat mai aproape de mine cu putintasi sa ma vada! este minunat! arata super este desteptetc.este perfect! dar sunt prea mica sa incep o relatie! ce sa fac! va rog!

| lylyana99 a răspuns:

Pai nu stiu! chiar n-am idee! eu zic ca timpul va rezolva totul!
este cam greu cu baietii astia! cateodata nu ii intelegi! si apropo(sunt fata care ti-a dat sfatul aceLA CU PRIETENELE, NU ESTE CAM BUN dar oricum BAFTAwinking

| lylyana99 a răspuns:

Mai baietii sunt cam...
nici nu-s tiu cumj sa le zic! sunt foarte schimbat-ori si nu-i intelegi! bai dragi baieti scrieti si voi aici ca sa ne dati sfaturi ca nu are cine sa stie mai multe despre voi! si mie imi place de un baiat si cred ca si lui de mine dar nu prea vb pentru ca ne e frica sa spunem vreo prostie si ne intimidam

| lylyana99 a răspuns:

Ajutati-ma va rog imi place de ellove struck inca de la grdi si acum am 11 ani! deci... ajutor

| alexutza001 a răspuns:

Si eu plac un baiat din clasa.Fotbalist! Mereu le tachineaza pe fete, dar atunci cand se da el smecher la mine vine primul.Acum dupa ce a aflat,, ca-mi place de alt baiat'' sta mai mult pe langa mine.Adica el sta in fata, eu stau in spate.Si el cel mai mult timp petrece in spate.Si ma tachineaza mereu.Si la fiecare ora de sport daca iese in fata sa prezinte ceva trece si cand se mduce si cand se intoarce pe langa mine.Si ma loveste cu umarul in umar.Zambeste si ser uita des la mine.E cam neatent.Un fel de,, tantalau''. Daca ma place, probabil la infuriat mult faza aia cu cica imi place de altcineva.Dar nu-i adevarat.Doar incercam sami apar o prietena.

| dragutzzika a răspuns:

Buna deci am si eu o pb imi place un baiat cre e in clasa cu mine si de fiecare data cand imi cade pe jos ceva el mi le ia.Se poarta frumos ca mine dar nu vrea sa'mi dea id'ul.Si in timpul orelor vad ca el se cam uita la mine si zambeste. Ce sa inteleg din asta? Ma place sau nu?

| dragutzzika a răspuns:

Buna deci am si eu o pb imi place un baiat cre e in cls cu mne si de fiecare data cand imi cade pe jos cva el mi le ia.Se poarta frumos ca mne dar nu vrea sa'mi dea id'ul.Si in timpul orelor vad ca el se cam uita la mne si zambeste.Ce sa inteleg din asta?Ma place sau nu?

| clauditza1999 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare.E un baiat care de obicei cand ma uit la el imi zambeste, si pana nu ma uit alt undeva el de obicei ma priveste.Nu ma respinge si de obicei vorbim si ne amuzam.Acum nu stiu ce sa zic mie imi plk de el si nu stiu daca si lui ii plk de mine.Voi ce ziceti? Aaa. si mai e o fta de care fuge pentru ca i se pare f urata si el ii face cu ochiul dar imi zice ca vrea doar sa faca baza de ea.

| anonim_6937 a răspuns:

Nimic din ce ati spus voi nu se compara cu "cazul meu".La ore se intampla sa se tot uite la mine si nu are nici o expresie a fetei. ideea e ca mie mi-a placut de el si dupa aceea mi-a trecut, acum imi place de alt baiat...voi ce credeti?

| bubulina_6056 a răspuns:

Pai da... cunosc si eu de aprox 2 saptamani un baiat si...nu stiu daca ma place sau nu.cand trece pe langa mine mereu ma saluta si ma alinta spunandu-mi "zuzica". daca stau pe banca vine langa mine si imi zice sa ma dau mai incolo ca sa stea si el. daca ma vede suparata vrea sa afle ce am patit. si cand vede ca vb cu alt baiat incearca si el sa se bage in seama cu alta fata.cand intru pe mess mereu ma baga in seama si vb cu mine chiar si o ora incontinuu. daca ma supara cineva imediat se ia de cel care ma suparat. oare ma place?

| Ramona_8906 a răspuns:

Baiatul pe care il plac eu, incuraca mereu cuvintele cand vb cu mine si rade singur de prostia lui. E misto nu?

| Dianaaa94 a răspuns:

Da e foarte complicat,si mie imi place de un baiat,care e foarte frumos,si le place la ft multe fete de el ok dar se baga cu mine in seama, ne ciondanim mereu tot timpul gaseste motive de a ma striga, se uita foarte des la mine, si cu niste ochiilove struck ce sa cred?happy

| andradahonea a răspuns:

Nu stiu... dar este in regula ce au zis mai de jos.pentru ca astea sunt semnele cand te place un baiat.baftawinking

| andradahonea a răspuns:

Pai baietii de obicei sunt timizi dar daca chiar te place s-ar da pe langa tine, ti-ar spune cuvinte frumoase te-ar invitha la un suc sau in oras sh poate in cele din urma te va ruga sa fii cu el sh ii poti spune sh uh ce simti cand il vezi.sau ii poti spune adevarul.trebuie sa ai curaj.pentru ca el dupa aceea sa se prinda ca u il placi si daca el te place cu adevarath atunci veti fi impreuna, baftawinking

| Deeeutza a răspuns:

Va rog ajutati-ma! poih imi placea de 2 baieti. unul dintre el ma placea si s-a despartit de prietena lui pentru mine, dar a aflat ca imi place de altul si pana la urma sa impacat cu fosta lui prietena acum sunt indragostita de el si incerc sa-i dovedesc ca nu imi mai place de celalalt baiat.nu stiu cum a-i zic ca imi place de el pentru ca imi este frica de ce raspuns imi va da. ce sa fac?

| pisicutzaneagra a răspuns:

Dar daca imi cere numarul de telefon inseamna ceva?

| andreamihaela a răspuns:

Uite si mie imi place un baiat da sunt rusinoas.blushing si mi-e rusine sa-i spun dar tot timpu imi zambeste sta pe langa mine.cand ma uit la el rade deci e foarte simp deci este clar ca ne impartasim sentimentele /. deci/ este simpu sa-ti dai sema cand un baiat te place sunt usor de dus de nas si p[oti sa i faci sa zica sau sa se dea de gol

| catycutza a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...de exemplu se uita la tine daca e timid intreaba-l daca te place ceva de genu...nu stiu prea multek si mie imi place de un baiat si nu stiu ce sa faccryingnumai ca nu suntem in aceeasi clasa el este tot in clasa a 6 da' nu unde sunt eulaughingcrying

| kiki_4007 a răspuns:

Pai la intrebari din astea mie mi-ar place sa stiu parerea baietilor.numai asa putem sa ne dam seama ce e in mintea lor.deci rugati-i pe ei sa raspunda.in unele povesti de aici e atat de evident. Dragostea orbeste.Dar totusitongue.Eu ma gasesc "in aceeasi oala".Cu un baiat destul de timid.Stiu ca ma place.si dupa cum au zis unii baieti pe aici.si ei ca si noi asteapta.deci depinde de noi, fetelehappy

| Cristea_Oana_1998 a răspuns:

Pai nu stiu daca sunt niste semne pe care putem sa ti le enumeram noi.mai bine i-ti dai singura seama

| lyzzuca a răspuns:

De ce vb urat cu mine daca ma place atunci cand suntem in gask? uneori e asa rece.de la o vreme in coace nuprea ii mai place sa vb ...pare ca il enervezi. si mi am propus saa nu l mai contactez nici pe mess nici la tel. dupa 3 zile a intrat el pe mine pe mess si m-a intrebat cmf?(dc ce a intrat pe mine daca nu ii pasa. putea sa ma lase balta.)si nu mai zic -privirii.zambet.ajutorul potrivit.glume pe seama mea in care rad toti. m-am saturat

| elena_8638 a răspuns:

Pai eu sunt fata si nici eu nu stiam cum sa imi dai seama daca ma place dar nu l-am intrebat nici pe el dar nici nu m-am dat la el sau ceva de genu l-am lasat impace si cand a vazut ca se uita la corpul meu, vb ca mine, imi zice vorbe frumoase si asa mi-am dat seama. sper ca ideea mea sa iti fie de folos. K la mine a mers :de ex dupa 2 zile m-a luat am discutat si mi-a cerut prietenia.succes!