| vladeraser3 a întrebat:

Cum pot sa uit o persoana de care m-am indragostit? Ea e o persoana timida, introvertita care nu pune asa de mult suflet.Imi pare rau ca m-am indragostit de ea... Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi indiferent cu ea si asa o vei uita

| Andreeush a răspuns:

Pai daca zici ca esti indragostit de ea de ce vrei sa o uiti? Nu vrei sa fii cu ea? De ce nu incerci sa o schimbi, sa nu mai fie timida, introvertita.
In situatia de fata ai doua posibilitati. Ori o lasi in pace, uiti de ea si iti vezi in continuare de viata ta ori incerci sa fii cu ea si sa faci in asa fel incat sa isi schimbe comportamentul si sa nu mai fie inchisa in ea. Poate a avut vreo trauma in trecut din cauza careia e introvertita sau poate asa e firea ei.

| vladeraser3 explică (pentru Andreeush):

Din cauza faptului ca, ea nu ma place asa de mult e doar o relatie platonica dintre noi doi.Eram odata pe strada si i-am spus "Buna" si ea a zis si ea la fel.Incercam sa vorbesc cu ea, sa o intreb ce carti a mai citit, insa ea zice:"N-am mai avut timp sa citesc carti". Prietenele ei radeau si ea le-a intrebat "De ce radeti" si apoi i-am spus "Crezi ca ar fi mai bine sa te las sa vorbesti cu ele"? Si e a zis "Da, cred ca e mai bine, sa nu te superi! Atunci am simtit o asa mare durere...

| Andreeush a răspuns (pentru vladeraser3):

Acum imteleg de ce zici ca vrei sa o uiti. Daca ea nu pune pret pe relatia voastra atunci nu prea ai ce face. Depinde si de ea daca vrea ca relatia voastra sa mearga sau sa puneti punct.

| vladeraser3 explică (pentru Andreeush):

Nu suntem intr-o relatie. De abia ne cunoastem...

| Plato a răspuns:

Introvertitii tocmai ca pun suflet intr-o relatie, nu au multe persoane in jur, deci daca ai reusit sa "deschizi" un introvertit, te poti considera special.
Uiti de o indragosteala doar daca ceva imposibil de depasit se opune, cum ar fi ceva imoral. Nu ai zis nimic rau de ea, poate stii tu mai multe.

| meandme111 a răspuns:

Acum stiu ca nu poti fi indiferent. Sincer nu stiu ce ai putea sa faci... poate doar sa te obisnuiesti cu asta si incet o sa treaca de la sine. Incearca doar sa stai cat mai departe de ea.

| Mistery3Teodora a răspuns:

Cum adica iti pare rau ca te- ai indragostit de ea?

| vladeraser3 explică (pentru Mistery3Teodora):

Din cauza faptului ca, ea nu ma place asa de mult e doar o relatie platonica dintre noi doi.Eram odata pe strada si i-am spus "Buna" si ea a zis si ea la fel.Incercam sa vorbesc cu ea, sa o intreb ce carti a mai citit, insa ea zice:"N-am mai avut timp sa citesc carti". Prietenele ei radeau si ea le-a intrebat "De ce radeti" si apoi i-am spus "Crezi ca ar fi mai bine sa te las sa vorbesti cu ele"? Si e a zis "Da, cred ca e mai bine, sa nu te superi! Atunci am simtit o asa mare durere.Din cauza asta.