| alexalx1234 a întrebat:

Cum pot scăpa de emoții atunci când vorbesc cu o fată chiar și prin mesaje? De fiecare dată când îmi dă ea mesaj sau îi dau eu, am palpitații la inimă și nu e prea plăcut.

62 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Dumnezeule...e doar o fata. Nu te mananca

| alexalx1234 explică (pentru Drimmero):

Traume din copilărie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îți bată inima repede este normal dacă îți place de ea...iar emoțiile sunt ceva pozitiv, ca sarea în bucate (dacă sunt prea multe, atunci nu e bine)... big grin

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că emoțiile sunt pozitive atunci când mai ai puțin și leșini din cauza palpitațiilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Știu cum e... laughing Încearcă niște exerciții de respirație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emoțiile nu sunt problema ta Amice, orice tipa care e câtuși de puțin interesata de tine, te poate intelege. Unora chiar le place sa fi putin emotiv pentru că arată că îți place de ele. Ești sedus.
Problema e că ești tipul ăla care se uită încruntat și frustrat când vede un tip care arata bine/sau are bani, e mai "bun" din anumite puncte de vedere cu o tipa de mâna. Și da vina pe femei ca sunt curwe nu-l baga in seama. In loc sa se simtă motivat, sau să aibă încredere in el, chiar daca cineva arata mai bine ca el, tu incepi sa crizezi. Am văzut relații în care tipul nu arata așa bine că mine, dar mă lu-a cu încredere, nu se simțea aerul ăla de, ba vezi sa nu te apropii de tipa mea că te bat, cam așa sunt genul asta de oameni.
La o adică dacă tu ai fi femeie, ai vrea sa ai vreo legătură cu tine? Asta e o întrebare care ar trebui să ți-o pui.

Chestia e că nici-o fata nu ar vrea energia aia negativă, de plâns în stânga și-n dreapta. De fapt nimeni nu ar vrea.

| TFL007 a răspuns:

Ce s ar intampla daca ai fi fața în fata cu ea laughing)

| alexalx1234 explică (pentru TFL007):

Nu voi fi că e din alt oraș

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

Felicitari ca ai ajuns cel putin sa mentii o conversatie cu o fata, unii nu avem asa ceva ani de zile

| alexalx1234 explică (pentru TFL007):

Degeaba am menținut o conversație dacă nu a dus nimic. M-am săturat de fițele lor.

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce ne facem vere cu basinoasele astea, au figuri si pe timp de coronavirus

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Cu cat vorbesti cu mai multe fete si devine ceva obisnuit si mai putin special, cu atat o sa ti se para o banalitate si o sa-ti treaca emotiile.

| alexalx1234 explică (pentru StefanChriss):

Abia vorbește o fată cu mine, ea fiind din București, eu din Constanța, dar vorbește extrem de sec. Cele din Constanța mă ignoră complet.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Ba vere cauta-ti una din constanta si da-mi-o mie ca-s din capitala smug

| StefanChriss a răspuns (pentru alexalx1234):

Vine si randul tau, no worries laughing. Pana atunci, tu continua sa vorbesti, cu cat o faci mai mult, cu atat te obisnuiesti si trec emotiile.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Că și găsesc una în Constanța care să vorbească cu mine. Cele ok sunt luate, iar restul sunt cu nasul pe sus.

| alexalx1234 explică (pentru StefanChriss):

Cum doamne iartă-mă să vorbesc cu ele dacă cele din orașul meu mă ignoră complet, iar cele din alte orașe vorbesc sec?

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu e vina ta ca mandrele considera ca trebuie sa ai un fizic placut pentru a purta o discutie.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Si tu esti convins ca merita sa iti irosesti timpul cu persoane cu care cel mai probabil nu vei rezona niciodata?
Sunt persoane care sunt geniale si nu sunt bagati in seama din cauza fizicului, e trist.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nici fata aia care îmi răspunde sec nu are cine știe ce fizic, dar se pare că toate sunt după bani și fizic.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Sincer imi pare rau de situatia in care esti, nu te contrazic.Mai mult dupa fizic decat bani.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Ce să mai faci? Când ești un om bun ești luat de fraier de absolut oricine.

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

Vezi sa nu se termine totul cand faceti schimb de poze

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Evident apare frustrare, suparare si alte stari d-astea, priveste si partea buna, mai bine sa iti pierzi timpul cu cineva care te va aprecia pe tine decat cu cineva care te apreciaza pentru cum arati.
De asta nu merita sa mai ai bunatate.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nu am ce fată să găsesc în Constanța care să mă aprecieze.

| Chetniks a răspuns (pentru TFL007):

Cat de des ti s-a intamplat?

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Stiu cum sunt gagicile pe acolo, totusi exista o sansa fff mica sa gasesti

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

Stai linistit vin-o in capitala sa vezi acolo cum e, cta e pistol cu apa

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nu am nici cea mai mică șansă. Nu ai ultimul model de iPhone, o vilă luxoasă și nu știu ce mașină, nu ai nici noroc la fete.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Stiu persoane care sunt sarace dar sunt mai ok fizic si au reusit sa aiba o partenera, principalul criteriu la care se uita o tipa e fizicul, daca esti acceptabil intervine si restul.

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

De frate, niciunei fete nu i-ar convenii sa stea cu un sarantoc daca stai sa o gandesti la rece

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nu sunt deloc acceptabil la nivelul fizicului stai liniștit

| alexalx1234 explică (pentru TFL007):

Ele își fac unghiile și după se plâng că nu se pot șterge la cur când se cacă, dar au pretenții.

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

Problema la el e aspectul fizic, si daca nu exceleaza pe cealalta parte are sanse foarte mari sa moara singur toata viata

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

De aici si problema cu gagicile, nici eu nu sunt dar mai misc uneori, ce-i drept mai rar happy

| alexalx1234 explică (pentru TFL007):

Oricum mor singur, nici nu cred că merită să mai încerc.

| Chetniks a răspuns (pentru TFL007):

Nu prea sunt de acord cu ceea ce spui din simplul motiv ca sunt destul de multe persoane, ba chiar foarte multe care sunt urate si totusi si-au gasit pe cineva, intr-adevar mai greu

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Probabil nu fac parte din generația mea ratată

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Suntem din aceeasi generatie si chiar imi pare rau de situatiile de genu...

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nu am ce face. Ai mei mi-au spus mereu să respect toate fetele și să îmi caut una care nu umblă după bani și fizic, dar în ziua de azi nu găsești fete de genul.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

La fel mi-au spus si ai mei cand eram pe la vreo 14 si uite-ma la 18 realizand ca n-au avut dreptate si de aici apar lucruri negative, din pacate.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Ei nu știu cât de ratată e generația asta. Toți și toate se mulțumesc doar cu sexul. Asta înțeleg ăștia prin iubire. Generația asta e obsedată de sex și bani. Regret că nu m-am născut mai demult... La 19 ani văd cât de tâmpită a ajuns iubirea.

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce bine le zicea Napoleon:
"toate femeile sunt curve in afara de mama mea si sora mea dar sa nu uitam ca si ele sunt femei"
Iubirea e o loterie din pacate, cei mai norocosi au posibilitatea sa o cunoasca si cei care sunt mai ghinionisti nada.

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Aia e. Dacă mă prinde vârsta de 35 de ani tot singur, îmi leg o funie la gât și am terminat-o.

| TFL007 a răspuns (pentru alexalx1234):

Si eu m-am resemnat ce ma multumeste e ca mai prind la pariuri si imi da o stare de bine cu toate ca sunt terminat pe interior

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Poate ca nu este o solutie eficienta, dar pana la urma singuratatea este o povara grea si iubirea o sabie cu 2 taisuri.

| Chetniks a răspuns (pentru TFL007):

Ce zici le vor deschide astia zilele astea? unde bagi?

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

Joc online, x-uri ce am prins in Olanda pe final si in etapa de UCL n-am sa mai prind la cote de 8 sau 10, la Bucuresti le tin inchise inca 2 saptamani, m-am intors inapoi la pitesti, aici inca sunt deschise

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Decât să trăiesc în singurătate și să sufăr prefer moartea

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

Oricum nu sunt bune, daca vrei sa stai pe pastile ca se prelungeste un meci 3 minute si se egaleaza cu var in minutul 90+9 joaca la pariuri si o sa mori de tanar

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Da ai dreptate, totusi sper sa iti gasesti pe cineva.

| TFL007 a răspuns (pentru TFL007):

Vorba unui prieten din asa ceva n-ai cum sa te lasi niciodata, doar daca ti-ai pune o parola pe flashscore si sa o uiti, de cate ori n-am zis AZI NUMAI JOC si cand ma uitam pe rezultate erau momente cand aveam lacrimi in ochi, ma zgariam pe fata realmente! numai cine e jucator intelege ce zic

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Nu găsesc pe nimeni. Din nefericire pentru părinții mei, nu vor avea un nepot decât din partea surorii mele.

| Chetniks a răspuns (pentru TFL007):

Cand vad flashscore instant ma gandesc " ba azi dau lovitura" si o dadeam prima runda de la champsion league cu Nu la penalty si 2 meciuri care ieseau dar au inchis jegurile pariurile.
Si cu 1 luna sa le inchida m-a scos bayern cu sevilla de la 155 de lei...

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Sa speram ca ne vom gasi si noi astia mai uratei pe cineva, e tot ce putem face

| alexalx1234 explică (pentru Chetniks):

Măcar tu mai ai speranțe. Eu le-am pierdut pe ale mele

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

Eu am patit recent sa pun cine castiga urmatorul meci, iar fac spam pe intrebarile userilor, la 4-0 pentru gazde acum in Turcia, cota 10, dau oaspetii 4-1 bah vere si imediat in urmatoarele 60 de secunde se face 5-1 cum sa nu iti vina ba nervi, frustrarile sa spargi de prin casa iar imi amintesc fgm sa iti ***

| Chetniks a răspuns (pentru alexalx1234):

Crede-ma ca mi-am pierdut orice speranta, dintre toate zanele pe care le puteam avea toate au fost dereglate d.p.d.v psihic...sa traim si vom vedea

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

Cine castiga meciul pardon... 4-0 da, dau aia gol 4-1 si in 50 de secunde 5-1 in minutul 90 si l-am pierdut adica asa o **** de aia grava

| Chetniks a răspuns (pentru TFL007):

Da-i doamne iarta-ma ba vere, vorba unuia ce-l stiu joaca 4-5 meciuri cu maxim 10 lei si le mai bungheste.
Mai bine putin si sigur decat mult si riscant

| TFL007 a răspuns (pentru Chetniks):

E nimic boss eu prind si 15 meciuri din 20, nu poti spune ca sunt un neica nimeni in domeniu