| alexalx1234 a întrebat:

Cum pot scăpa de emoții când vorbesc cu o fată? Mă pierd de tot și rămân fără cuvinte.

Răspuns Apreciat de Editori
| Nustiucesaspun a răspuns:

Dacă nu ești capabil sa porți o Conversație cu o fata înseamnă ca nu ai incredere in tine. Ti-e frica ca te faci de cacao sau ceva. Mai întâi capătă încredere in tine, ca emoțiile astea nu trec de pe o zi pe alta. Am trecut și eu prin asta. Am trecut peste cunoscând niște persoane și obișnuindu-ma cu ele, apoi mi-am dat seama ca și celelalte persoane ar putea fi ca ele și nu trebuie sa fiu speriata sa comunic cu altele

| alexalx1234 explică:

Eu mereu ma fac de cacao, indiferent de ce as face. Nu stiu daca exista vreo rezolvare

| raMLesS a răspuns:

Cati ani ai?

| raMLesS a răspuns:

Inseamna ca nu ai incredere in tine.
Ori te consideri urat si vrei sa acoperi gandul asta iar cand esti fata in fata o sa-ti vina in minte "ba dar stai asa ca eu sunt urat am defectul x, ce-o sa zica fata asta despre mine? Mi-e rusine"
Ori ti-e rusine cu fizicul tau, cu hainele tale, cu poza aia cu Razer de la profil rolling on the floor.
Este?

| alexalx1234 explică:

Ce treaba are poza aia cu intrebarea?

| raMLesS a răspuns:

Eram ironic omule.

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Emotiile nu sunt neaparat in dezavantajul tau, din contra, poti avea de castigat daca stii sa le folosesti, sa ti le controlezi. Nu trebuie sa scapi de ele, ci doar sa inveti sa le folosesti.

Intai lucreaza la propria ta persoana, afla ce te face sa te pierzi si lucreaza acolo. De exemplu nu stii ce sa vorbesti cu o fata? Incearca sa o vezi ca pe cineva din cercul de prieteni, cunoscut fata de care te simti confortabil. Iti poti stabili dinainte cam ce ai vrea sa vorbesti, dupa care sa lasi lucrurile sa vina de la sine.

Nu stii cum sa te comporti in acel moment? Vorbeste in oglinda, fa un monolog, observa-ti comportamentul si vezi ce ai gresit. Faci asta pana consideri ca e totul asa cum iti place. In timp vei vedea ca vei face lucrurile din instinct.

Incearca sa cunosti cat mai multi oameni, sa intri cu cat mai multi necunoscuti in contact. Astfel, desi vei avea emotii, vei sti ca nu ai nimic de pierdut niciodata. Doar daca nu incerci, pierzi.

Succes!

| RAY a răspuns:

Vorbesti mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pierzi deoarece stii din înãuntrul tãu, te simti vulnerabil si norocos daca ai rezolva ceva. Poti sa scapi doar daca iti rezolvi grijile, daca ti-e frica de refuzuri ei bine comunicarea si diversitatea optiunilor trebuie sa vorbesti cu cât mai multe fete.
Daca e de naturã fizica sau financiarã devin-o mai atragator, impunãtor si bogat decât ceilalti, la care ai concurenta.

| deadhoe a răspuns:

Va este asa rusine in fata fetelor de parca ar fi nu stiu ce fiinte.