| Anonimus90383 a întrebat:

Salut, Mă numesc Andrei și tocmai am realizat că am o atracție față de prietenul meu cel mai bun și vreau să mă opresc dar nu știu ce să fac deoarece nu-mi vine să rup legăturile cu el fiindcă, eu cu el ne știm din generală dar nu era niciodată cazul să am atracții amoroase sau sexuale față de el, totul a început din clasa a 10-a la liceu să am niște sentimente, prima dată nu le-am băgat de seamă dar am sesizat de fiecare dată când vorbesc sau când trebuie să îl salut simt niște mici emoții sau palpitații în piept,(menționez ca mai suntem și colegi de bancă) și când nu vorbește cu mine și vorbește cu alți colegi de prin clasă simt o gelozie de nedescris cu teama de abandon sau că nu-mi răspunde la mesaje la momentul potrivit (e genul care îți dă un mesaj și îți scrie peste 7 ore) el mai are și altă gașcă nu stă doar cu mine și mă deranjează puțin dar nu am ce să fac trecând peste asta,mai are obiceiul de a pălmuii peste fund sau să mi-l ciupească și eu genul de persoană care nu tolerează i-am întors-o înapoi într-un mod mai agresiv, l-am strâns tare de fund și pălmuit coapsele, băiatul are ceva juicy butt dar oricum nu am intenția de a fii împreună cu el sau cu oricare alt băiat deoarece vreau să scap de acest obicei, (uneori când mă mai mângâie așa din joacă mi se scoală) el urăște orice chestie lgbtq deci nu este gay dacă asta va întrebați. Dar mă gândesc non stop la el de parcă viața mea ar fi al altcuiva și aș dori să mă opresc din chestia asta nesănătoasă (NU SUNT GAY)

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Nu inseamna ca esti gay, inseamna ca ai un atasqment emotional fata de el.A fi gay inseamna sa ai atractie fizica la modul sa ai fantezii sa eu tragi.In rest ce ai descris tu, sunt doar niste glume proaste si un atasament emotional

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vei porpii intr-o zi cand iti va dupe unul oasele, ca asa ceva nu este normal si nici sanatos.
Eu ti-as recomanda sa mergi al un psihiatru, daca esti incapabils a intelegi sa sa te opresti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu pare prea serios ce spui aici? Rezulta destul de multa confuzie si tot tu trebuie sa iti dai seama ce iti doresti de fapt si ce orientare ai.

| Hyperion7 a răspuns:

Băi,una peste alta, ceva nu se leagă
El te bate la fund și ți-l pișcă, iar ție ți se scoală când te atinge.
Sunteți amândoi gay, asta e adevărul.
Acceptați și asta e silly

| vlllaaddd a răspuns:

Deci tu ne spui o poveste aici despre gay si la final zici ca nu esti gay?

ce poate insemna asta?

eu zic sa il saruti direct dupa sa ii faci un hickey pe gatwinking

| Ka0ru a răspuns:

Esti gay in denial. Este ok.

| Hollyg a răspuns:

Sfatul meu e să nu pui prea multă presiune pe tine singurel cu faptul ca ești sau nu gay, poate ești bi, sau hetero, sau chiar gay. De unde o să știi dacă nu încerci? Ar trebui să faci ce crezi ca te-ar face fericit și să îți dai frâu liber sentimentelor, nu te mai împotrivi, la urmă urmei poți fi plăcut surprins! ☺️

| Alecsandru322 a răspuns:

Din ceea ce zici noi înțelegem ca îți plac băieții adică ai fi gay sau bi. Fetele îți plac? Ești mai atras de fete sau de băieți?