| teodoryo a întrebat:

Cum pot scapa de teama de scena(cantat)ca altceva pot. Cel mai folositor raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Spoookster a răspuns:

Avand in vedere ca sunt din domeniu, sunt solist vocal (si instrumentist) de la varsta de 6 ani. Iti pot spuneca tot timpul vei avea emotii. Insa frica, trebuie lucrata treptat> Eu spre exemplu inainte de vreun concurs ma duceam pe scena respectiva cand nu era nimeni si cantam cu ochii inchisi. Pe urma, cand il vedeam pe sunetist il rugam sa imi dea drumu la microfon si sa repet. Pe urma, cand era repetitia finala inaintede concurs deja ma obisnuisem cu scena. Iar la spectacolul propriu zis... nu imi mai era teama deloc. Incaraca sa o iei trepat. sa faci sa te simti confortabil happy

3 răspunsuri:
| KellyK13M a răspuns:

Eu sunt cls.a5a si pe noi ne pune sa cantam la muzica si eu nu ridicam mana sa cant niciodata pana cand m-a pus profa si atunci mi-am invis temerea... dar tu trebuie sa gandesti pozitiv " totul va fi bine, o sa le placa" cam asa :d si poti sa iti imaginezi ca toti sunt dezbracati(nu glumesc eu am incercat si ma apucat rasul si a fost perfect pentru ca cantecul era destuol de vesel) sau sa te imaginezi intr-o camera goala (eu cateodata ma uit in jos daca nu am curaj sa ma uit la spectatori...) bafta!

| anonymus a răspuns:

Nu mai canti pe scena

| Alex_1486 a răspuns:

Trebuie sa iti invingi frica