| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi in timp scurt?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Jogging, dieta fara carne si fainoase, si multi kilometri facuti cu bicicleta, cu raportul maxim-greu, adica roata cea mai mica la roata spate, cu cea mai mare la pedala!
Sa fii echipat cu vesta reflectorizanta, sa ai franele foarte bune!, si sa fii foarte atent la ceilalti din trafic!
Ideal ar fi o tura de 10-15 km dimineata, si alta seara! Si sa te hidratezi corespunzator, si sa consumi multe fructe si legume!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Revin, pentru ca micuta japoneza ma contrazice!

Eu ti-am recomandat-o pentru ca e aplicata si verificata de mine!, altfel nu as fi dat-o!
Si mai adaug sa reduci, sau renunti si la dulciurile clasice - cioco, prajituri si gemuri & dulceturi, si sa le inlocuiesti doar cu fructe si legume!

Abh
| Abh a răspuns:

Curele de slabire facute intensiv prin infometare, iti fac mai mult rau decat bine si efectele sunt pe termen scurt. Ai mari sanse sa pui dublu pe tine dupa aceea.Iti trebuie o dieta echilibrata si mult exercitiu fizic.Nu te infometa!

| hasegawa a răspuns:

Nu exista nimic pentru un timp scurt ci exista intr-un timp lung/sanatos.Acele kg-me nu le-ai pus intr-un timp scurt ci le-ai pus in delungu anilor, deci cea mai mare prostie este sa scapi de ceva in trei zile cand ti-a luat de fapt sa asimilezi ceva in trei ani.
In primul rand nu incerca de unu/una singura acasa, vei renunta mai repede decat de cum te-ai apucat.
Gaseste-ti o prietena si mergi la sala.Acolo ai posibilitatea sa-ti modelezi corpul dupa bunul plac si uniform.
Degeaba faci abdomene si iti scade burta, insa ai niste picioare inca o data cat talia, sau un spate de te intrebi care este fata si care spatele.
La sala beneficiezi de foarte multe aparate care sa te ajute sa ai un corp frumos, incepe cu fiecare cate 10 minute, ridica greutati cu picioarele, mainile, abdomene, insa nu sari direct la 50kg ci incepe cu 10 kg timp de o saptamana apoi treptat, treptat creste greutatea.Lucreaza cu toate aparatele in mod egal, daca nu vei face asa nu vei avea un corp uniform, ridica acelea-si greutati numarand pana la 10 apoi fa pauza cateva secunde si reancepe.
Nu avea impresia daca faci mult din prima si ridici greutati foarte mari vei reusi ceva bun intr-un scurt timp, ci din contra ti-se va lua si vei renunta, apoi sanatatea ta va avea de suferit pentru ca ai supus corpul la mai murt efort decat cum era obisnuit.
Nu tine post...adica diete, vei arde foarte multe kcl si fara o alimentatie sanatoasa vei cadea la pat.Mananca mult peste si salata foarte multa.Sa nu-ti lipsesca nici carnea din meniu insa intodeauna sa ai lamaia la indemana sa pui peste carne si normal si salata.Bea foarte multa apa, nu ingrasa si iti ajuta corpul sa eleimine cat mai multe toxine. urmeaza programul la sala 2-3 luni in mod constant si vei avea un corp de milioane.
Acum am inceput si eu un asemenea program si 2 ore ni-sa vb despre ce ti-am spus mai sus si despre fiecare aparat in parte cu ce ne ajuta, de-aceea iti spun ca este indicat sa faci cu toate acela-si timp si sa nu depasesti.Singurul cu care trebuie sa faci obligatoriu 30 minute si nu mai putin, este bicicleta.
La mine dureaza programul 3 luni si sper nu sa slabesc ci macar sa am niste forme mai pline de muschi si nu carne lasata.Bafta

| eounik a răspuns:

Deci...in ce zona a corpului?

| Ana-Maria94 a răspuns:

In nici un caz prin infometare, crede-ma a14 ani si tin cura de slabire din clasa a3a si mu mi-a fost deloc usor.incearca sa nu combini mancarea sa nu bei sucuri cu acid si sa eviti dulciurile, sa nu mananci dupa ora5-6 si sa mananci ceva usor, ca acum in perioada asta de Sarbatori se c-am pune daca nu ai grije.Baftahappy

| Bellisima a răspuns:

1. Fara paine si paste
2. Fara carne
3. Fara dulciuri
4. Fara lactate
5. Fara prajeli

Ce ai putea sa mananci :
- Sa faci salate
-Sa fierbi niste cartofi
-Ca si gustare sa mananci fructe
-Orez
-Si ai putea sa mananci iaurturi dietetice

Ai nevoie de miscare

Poti sa faci o serie de exercitii cum ar fi:
-Genoflexiuni
-Fandari
-Abdomene

Si cauta pe internet exercitii pe care sa le faci, corespunzatoare zonei care vrei sa slabesti

Ai putea sa iei 2 gantere si sa faci exercitii. Nu e nevoie sa te apuci sa faci kilometri. O serie de exercitii facute corect sunt de ajuns.Este esential sa nu mananci mult si sa faci miscare.

Sper ca te-am ajutatwinking

| alex89 a răspuns:

Asta depinde de ce greutate ai acum, incearca un regim usor gratar cu salate, lasa dulciurile cafeaua.painea scoateo din meniu,,, si un pic de spor,,,,, joghing sau sala,,,,, si in 4sapt vei vedea rezultate frumoase,,,,,, nu trebuie sa te infometezi sau sa fc exercitii peste masura,,,, incearca sa mananci normal fara cele enumerate mai sus si sa fc sport, organismul arde eficent depunerile de grasime

| MihaLoveYou a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai doar 3 mese pe zi, fara paine, fara dulciuri, fara paste si faracarne. Fa mult sport, dimineata poti sa alergi, sau poti sa alergi dupa fiecare masa sa nu se prea puna, trebuie sa nu mananci mezeluri, fiindca daca mananci de 2 ori pe zi mezeluri te vei ingrasa 8 kg. pe an. Incearca sa mananci numai legume si fructe.

Mult noroc. XOXO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Am vazut mai jos scriind "fara lactate".
Eu sincer, am facut o cura DOAR cu produse lactate si in 3 zile am slabit 3 kg!
Prima data cand am auzit asta la TV, nu mi-a venit sa cred, dar serios, chiar functioneaza!
trebuie sa bei mult lapte, bineinteles cat mai putin grasa, trebuie sa mananci branzeturi si etc
Mie mi-a fost de folos, acum depinde de organismul fiecaruia!
in orice caz, mult succes!

Răspuns utilizator avertizat