| Catalin12John a întrebat:

Cum poți afla, sau cum îți poți da seama dacă celui mai bun prieten al tău ii place de iubita ta?
Pentru ca ma confrunt cu o situație ciudată. Cel mai bun prieten al meu tot se repeta obsesiv ca nu vrea sa îmi fure iubita, dar mai mult vorbește cu ea prin mesaje și asta zilnic. Suntem asa ca cei mai buni prieteni cu acel băiat. Ceea ce mi se pare și mai ciudat e faptul ca ea îmi spune sa stau fără griji ca acel băiat nu o atrage, dar când ma uit la pozele lui de pe Facebook prietena mea ii da numai reacții de ador la pozele lui. Pozele mele nu au atâtea reacții de ador cum are pozele lui de la iubita mea.
Poate pare ciudat, dar el la un moment dat i-a propus ei sa facă un business doar ei 2, însă mie nu mi-a spus nimic, iar asta pare super ciudat. De o vreme acel prieten al meu mai mult vorbește cu ea decât cu mine, în sensul ca vorbește zi de zi cu ea, eu vorbesc cu el odată la 2-3 zile. Încă o chestie ciudată e ca o știe doar de 3 luni, dar o considera cea mai buna prietenă. Când vorbesc cu el ma întreabă de ea în 2 din 5 conversații. El i-a spus ei ca eu încă ma gândesc la fosta mea prietena, iar ea îl crede, dar toată treaba e ca eu vreau sa ma căsătoresc cu fata cu care sunt acum împreună. Poate e o paranoia de a mea.
Voi ce părere aveți?
Cum poți sa iti dai seama dacă un prieten de al tău o place pe iubita ta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-i ceri iubitei tale sa inceteze vorbitul cu prietenul tau?
faptul ca ea discuta cu el zilnic, ii confirma aluia ca ea este disponibila si vrea sa vrajeasca cu el.

Vorbeste serios cu iubita ta, ca ea este principala vinovata ca flirteaza cu prietenul tau, fiindca n-i normal asta.

| mihai69 a răspuns:

Nu poți.

| relian a răspuns:

Iti dai seama exact din ce ai spus in ce ai povestit, adica deja stii ca ei flirteaza deja.Pot sa spun ca deja prietena ta, nu prea mai este prietena ta, gandul ei e deja la ala, imi pare rau pentru tine, dar se mai intampla.
Nu te casatori cu cineva care fuge cu primul iesit in cale, nu merita, este o femeie usoara, asa o sa-ti faca mereu.
Eu zic dai liber, cand o fi cu ala, o sa-i dea ala la rindul lui liber, sau o sa-i dea ea liber, cand o sa vada ca nu este ce parea.

Iti spun, nu merita femeia asta, asa ca eu zic sai dai drumu, sa se duca invirtind.
Cum poate sa iti fie prietena si ea sta de vorba cu ala? Dar nu inteleg tu, cum de accepti asa ceva?
OIndiferent ce prietenie este intre tine si ala, cum de ajunge ea sa vorbesca cu ala, tu cred ca nu esti nici tu sanatos laughing Poate de era fratele tau, dar nici cu fratele tau iubita ta nu poate vorbi ce povestesti tu.

Naspa, asta e, deja nu mai esti in schema, dar tu inca nu stii, urmeaza sa iti zica prietena asta a ta in curand.