| mariiiapooopa a întrebat:

Sunt în clasa a 9a și a început să îmi placă de un băiat.
Acest băiat, de când a început liceul (si el e pe clasa a 9a dar la alt profil), tot vine în clasa mea la vechi colegi de ai lui care acum sunt colegii mei. Aici vorbim si de băieți, si de fete cu care se intelege bine.
Încă din prima zi am stiut ca imi place, si a început să îmi atraga atentia. Intrase in evidența, se facea auzit, făcea glume si acest lucru mi-a plăcut. Bineînțeles, arată si bine.
Nu stiam nici macar cum il cheamă. Dar, întâmplător, i-am găsit profilul de Facebook și i-am dat cerere pe care a acceptat-o. Apoi i-am dat "ador" la poza de profil, apoi el mi-a dat like la a mea, apoi eu i-am dat like la poza de copertă. Ulterior, ne-am gasit profilurile de Instagram si ne-am dat cereri de urmărire reciproce, pe care le-am acceptat. De atunci, mi-a dat "inima" la 2 poze, iar eu i-am dat una lui.
În fiecare zi vine la mine in clasă, am vorbit o dată pe mess si o data in realitate.
Văzând că mi-a atras atenția si ca l-am observat, de fiecare dată când spune o glumă, din toată clasa, prima dată de uita la mine sa-mi vada reacția, daca rad sau asa mai departe.
Uneori mă privește pe furiș, iar când vede ca l-am "prins cu mâța-n sac" își schimbă privirea repede. Alteori, menține contactul vizual cu mine pentru câteva secunde, iar apoi își schimbă privirea. Mă privește fix in ochi. Asta face si cand vorbeste cu mine, si ochii ii sunt foarte sclipitori și mari.
Câteodată ne si ciocnim unul de celalalt: odată voiam să ies din clasă, iar el imi stătea în cale dar nu s-a dat la o parte si nici eu, si altfel ne-am atins umerii.
Țin să menționez că el este un tip mai "gagicar". De regula, aproape toti baietii sunt asa. Se înțelege bine cu fetele, mai da palme peste fund, dar iubita nu are. Sa fim seriosi, toți băieții fac asta.
Treaba ciudată e ca, cu alte fete vorbeste fără probleme, iar cu mine pare ca ii e rusine încât doar ma priveste si nu imi spune nimic. Repet, am vorbit o dată pe messenger și o dată în realitate, la liceu.
Dacă e genul "gagicar", credeti ca ar fi șanse de o relație? Credeți că mă place daca pare ca ii e rusine de mine? Ar trebui să încerc să vorbesc mai mult cu el, sa incerc sa-l "cuceresc" si sa ii "intru pe sub piele"? Ar fi șanse de o relație?
Ps: fără ironii și sarcasm, please.
Ofer fundă!
V-am pupat!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,discuta cu el cum ai discuta cu oricare dintre colegii tai. Nu de alta, dar e posibil sa rămâneți doar prieteni si in timp sa nu l mai placi asa ca nu te avantura in vise de genul.

| OmSecret a răspuns:

Dupa parerea mea trebuie sa vorbesti cu el sa va cunoasteți mai bine si poate pana afli ceva de el nu o sa il mai placi.Totusi din ce ai zis sunt sanse mari sa te placa.Totusi tu esti fata el trebuie sa faca primul pas. Daca e interesat de tine o sa intrebe lucruri sa afla despre tine si dupa sa te invite in oras. Sper ca te-am ajutat. Pupici.