| TotAiaFrate a întrebat:

Cum poti sa-i zici unei fete ca tii la ea? Da e o intrebare generala pusa de 1000 de ori pe diverse forumuri... dar la mine o situatie complexa rau de tot. Eu sunt genul arogant calm nu'mi place sa ies din calmul meu dar cand e vorba de ea pe dinauntru explodez si nu mai sunt eu si nu stiu ce ar trebui sa fac. I-am arata intr-un fel sau altul ca tin la ea dar ea e tare timida si chiar nu stiu cum sa o abordez pentru ca desi sunt arogant si eu sunt timid la chestii din astea.

7 răspunsuri:
| goldheart a răspuns:

Salut! Mda.e o situatie mai dificila, dar nu'i fara solutie. Poti sa-i arati ca-ti place de ea, nu neaparat sa-i spui direct, mai ales daca zici ca esti timid. Ce-ai spune daca ai invita-o la un film romantic, sau sa-i dedici o melodie de dragoste (cu subinteles, ca sa se prinda singura ca-ti place de ea). Deseneaza-i o inimioara, trimite-i un emoticon care sa-i sugereze faptul ca tii la ea si poate isi va da seama ce sentimente ii impartasesti...Iti tin pumnii! fundita? :*:*

| summer12 a răspuns:

Pai daca e timida, trebuie sa insisti si tu. Eu imi amintesc ca prin clasa a 5a fugeam de un baiat care vroia saracu sa imi dea un martisor, dar imi era rusine ca trebuia sa il pup dupa aia.
Afla-i id-ul si vorbeste cu ea acolo. Daca ai spune cati ani ai, mi-ar veni mai multe idei de sfaturi.

| crzcristina a răspuns:

Ai putea sa-i scrii o poezie, o mica scrisoare si sa i-o strecori in gentuta, in hanorac, in buzunarul de la pantaloni cand te desparti de ea sa pleci acasa, poti face si gesturi daca corzile vocale nu-ti permit sa te desfasori. O plimbare romantica seara prin oras, o duci pe acoperisul blocului tau si ii arati stelele seara, un trandafir chit ca nu este vreo ocazie.

| Drobota_Mihai_1988 a răspuns:

Iata cele mai simple metode pentru a-i spune unei fete ca iti place de ea http://cumfacsa.ro/......lace-de-ea

| xoxo_9371 a răspuns:

Treci peste timiditatea de care vorbesti si spune`i direct. Gandeste`te ca iti ia doar cateva secunde sa te uiti in ochii ei si sa ii spui. Cheam`o in oras sau afara. Spune`i ca vrei sa vorbiti ceva important si totul va veni de la sine. Baftakiss

| pitics a răspuns:

Buna happy spune`i in fata tot ce simti laughing multi baieti pierd ca nu fac lucrul astathinking happy
Cred ca te.am ajutathee hee :*.

| larica a răspuns:

In situatia aceasta trebuie sa fi curajos daca chiar o iubesti sarut-o si spune-i ca ti la ea