| marina_1755 a întrebat:

Cum poti avea iar incredere in persoana iubita dupa ce tea inselat?

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vei ierta dar nu vei uita niciodata.

auran
| auran a răspuns:

Pai, nu prea mai poti avea incredere in acea persoana - devii suspicioasa din orice

http://femina.rol.ro/art/9861-34-Il_ierti_daca_te_insala.htm

| moonY a răspuns:

Si de ce sa iti recapeti increderea in acea persoana? sa te tradeze iar?

| Parintele a răspuns:

Nu mai merita increderea. Trebuie sa-l parasesti, asta daca ai si tu personalitate. Daca a facut-o o data fie mai mai facut-o si inainte...si sigur o s-o mai faca daca il ierti.

| beba a răspuns:

Nu iti vei mai putea recapata increderea in totalitate, mereu va fi o urma de indoiala care va sta ascunsa intr-un colt al sufletului...vei rabufni astfel in mici crize de gelozie.si vei ajunge la concluzia ca mai bine e sa o iei de la capat...Am trecut prin asta si iti spun din proprie experienta ca este imposibil sa iti pastrezi acceasi doza de incredere cu care ati pornit la inceputul relatiei...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Seamana a ciorba reincalzita.

| andi a răspuns:

Nu mai poti avea incredere in ea, degeaba. faptul' e consumatwinking

| pisi dy a răspuns:

Nu mai poti sa ai incredere, poate ii acorzi o alta sansa, dar mult timp o sa te gandesti ce face, cu cine...

| dinusinziana a răspuns:

Nu prea poti.increderea, odata tradata.nu prea mai are sanse sa fie aceeasi. poti sa uiti, sa incerci sa nu te gandesti, dar tot vei avea o umbra de indoiala in relatia cu persoana respectiva...

| bogy a răspuns:

Nu mai poti avea incredere.pentru k daca a comis-o odata o va mai face mai devreme sau mai tarziu.

| nena78 a răspuns:

O data ce te-a inselat o data o va face mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu, nu mai ai.
Eu am fost in ambele ipostaze si e naspa sa lipesti cioburi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti, mereu o sa traiesti cu o neliniste in suflet, chiar daca nu te mai inseala niciodata. poti ierta, dar durerea sufleteasca este foarte mare. si cine are certitudinea ca nu se mai intampla si a doua oara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el .depinde cum te a inselat. aventura sau... a mers in paralel cu 2 relatii... daca e vb d primul caz. iarta-l ...si eu am inselat la raudnu meu... uneori e spre binele relatiei .asa sunt baietii nu s pot abtine... o a ventura mereu sa iarta. d obicei ...iesrile astea s iarta .mai ales daca sunteti d mult... iar in al 2-lea caz nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer una, eu nu prea cred ca mai merita. odata ce o facut-o o va face si a doua oara.In fine asta depinde de persoana dar in general asa se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi avea încredere în el dar într-o bună el teva parăsi. Şi îl vei vedea cu altă fată. Eu ştiu ce spun că îs băiat.

| andreijitari a răspuns:

Nicidecum nu trebuie sa ai incredere...
istoria se repeta.
increderea esti primul pas spre dezamagire...

| andreijitari a răspuns:

Istoria frate se repeta
daca iti plac surpizele itunci ai incredere...
increderea este primul pas spre dezamagire...
soory dar ma bazez pe niste reguli...