| Anxiousy a întrebat:

Cum poti schimba o persoana care este mai indiferenta? (Este vorba despre iubita mea, ea este mai rece si mai indiferenta, cand suntem doar noi doi atunci se comporta cum nu as putea sa imi imaginez mai bine) am incercat sa vorbesc cu ea, dar nu prea merge decat pentru catva timp si pe urma revine la aceeasi chestie.

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Incearca sa mai ai o discutie cu ea despre indiferenta asta a ei si faptul ca te deranjeaza, ca tu ai mereu initiativa de a veni sa o saruti, sa o strangi in brate, sa o iei de mana si asa mai departe. Intr-o relatie iubit-iubita, indatoririle trebuiesc impartite ca intr-o familie, jumatate sotul, jumatate sotia, si asa ar trebui sa faceti si voi, si daca nici asa nu merge, iar ea nu se va schimba, si tu vei deveni mai "rece" pana cand isi va schimba si ea atitudinea. Pupici!

| Anxiousy explică (pentru znstr):

Multumesc ceea ce voi lua in considerare este faptul ca va trebui sa ii spun ca suntem intr-o relatie si macar sa se prefaca ca imi da atentie mereu,nu numai cand suntem noi doi, si daca nici asa nu va merge voi fi mai rece pana se schimba ea, ca de discutat am purtat n discutii cu ea si nu isi au rostul happy Imi spune ca nu stie de ce se comporta asa, si am considerat ca mai bine o sa ii spun ca o iubesc, si ca astept sa ma sune sau sa vorbim atunci cand stie motivul de ce se comporta asa, si cand se schimba cu adevarat, ca alta solutie nu am.

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru Anxiousy):

Uite,cel mai bine e sa vorbesti cu ea, sa ii spui ca daca nu se va schimba, tu te vei comporta la fel ca ea, pentru ca nu e corect ca doar tu sa ii oferi atentie, si ea nimic.

| znstr a răspuns (pentru Anxiousy):

Intr-o relatie, cum am spus mai sus, se imparte totul la jumatate, nu doar unul sa munceasca si celalalt sa profite. Spune-i verde in fata ca o sa fi si tu mai rece pana cand si ea se va decide sa se schimbe, sa iti arate putin mai multa atentie. Daca vorbiti, poate imi trimiti si un mesaj sa-mi spui ce-ai rezolvat, ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.