| Mysteriouss a întrebat:

Cum poti trece peste o despartire? Nu stiu cat mai repede mai ales daca tii mult la el si e deja combinat cu alta? Sunt cam obisnuita dar vreau sa trec odata peste tot. Ajutor.

Răspuns Câştigător
| ViolentDemise a răspuns:

Buna! Ti-am citit intrebarea si, si eu am fost de multe ori in situatia respectiva. Multi ti-ar zice "Cui pe cui scoate", pai nu e chiar asa, eu iti zic ce am facut eu :
Primele zile am iesit cu prietenele, si apoi incet incet am reluat contactele cu un fost prieten la care am tinut enorm, si sincer a cam compensat iubirea care i-o purtam lui, cu dorul de fostul, chiar daca ma mai gandesc des la ultimul prieten, prezenta celui vechi a contat enorm. E greu sa treci peste o despartire mai ales daca esti slaba de inger, ca si mine de exemplu, ca ma atasez de persoane imediat. O sa fie bine, o sa gasesti un alt baiat, care sa te faca mult mai fericita. Dar pentru moment nu poti face altceva decat sa nu te gandesti, si sa incerci din rasputeri sa fii indiferenta, nepasatoare. Altfel o sa doara in continuare. Iti doresc numai bine! :*

| ViolentDemise a răspuns (pentru ViolentDemise):

Hey,mi-am amintit o chestie. Ai incercat sa faci kangoo jumps?, eu dupa despartirea de ultimul prieten am avut o ambitie nebuna sa arat bine si m-am dus la kangoo. e superb sportul cu muzica. Cand doare mai tare stomacul si iti vine sa plangi, incearca sa mergi la o ora de KJ si trece :* si in plus o sa arati si bine!

| Mysteriouss explică (pentru ViolentDemise):

Multumesc tie pentru ajutor si celorlalti care mi'au raspuns. Inotul, Muzica si un prieten ma ajut sa trec cat de cat peste.

6 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Păi n`o să treci foarte repede peste asta.
Încearcă să nu te mai gândești la el. Singura șansă să-l uiți așa de repede e să nu fi ținut prea mult la el `. straight face
Cu timpul o să-l uiți happy.
Baftă ^^!

| piticoth a răspuns:

Viata merge inainte happy. Poate ca ai auzit de zicala: "Timpul le vindeca pe toate".
Dar aceste cuvinte ti s-ar putea parea vorbe-n vant cand te desparti, caci timpul nu e singura solutie. Gandeste-te, o taietura se vindeca in timp, dar acum doare. De aceea, trebuie sa opresti sangerarea si sa-ti calmezi durerea, avand totodata grija ca rana sa nu se infecteze. La fel e si cu ranile afective. E adevarat, acum dor, dar poti sa-ti alini durerea si sa nu permiti amaraciunii " sa te infecteze".

Iti voi da cateva sugestii :
- Nu-ti inabusi durerea.
Nu-i deloc gresit sa te descarci plangand. Lacrimile nu sunt un semn de slabiciune.

- Ai grija de sanatatea ta.
Exercitiile fizice si o alimentatie sanatoasa te vor ajuta sa-ti recapeti energia pierduta din cauza epuizari afective. Exercitiul fizic este de folos happy.

- Mentine-te ocupata.
Nu renunta la activitatile care-ti plac. Si, mai ales acum, nu te izola! Cauta compania celor care tin la tine si astfel te vei concentra mai usor asupra lucrurilor pozitive happy.

Sper ca te-am ajutat big grin

| neutrino a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te bucuri. Fruntea sus si mergi mai departe.

| LostInBubble a răspuns:

Gaseste-ti ceva de facut si nu te mai gandi la el. Afara, daca iesi si ii vezi, gandeste-te ca lui nu ii plasa si nu trebuie sa iti pese nici tie!

E posibil sa uiti daca tu iti doresti sa uiti. Sper sa iti doresti! happy