| ViorelGhinionistul a întrebat:

Cum sa trec peste o despartire?
- Vreau moduri prin a trece peste despartire.
- Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Iti zic cum am trecut eu peste o relatie de aproape un an, dupa ce mi-a dat papuci am fost de acord sa ramanem prieteni dar boul a fost prin strainatate si sa distrat cu toate panaramele. Dupa ce a venit din tara iarasi m-a cautat si direct seen apoi cand il mai vad pe drum nici nu il bag in seama. Acum stai sa iti spun cum sa faci. E foarte important sa ii dai block peste tot. Stergi orice amintire ai cu persoana respectiva. Pasul 2. Pastreaza timp si pentru tine. Daca ai chef, schimbati tunsoarea, incepe sa joci un joc care sa iti placa, iesi afara,. Pasul 3 inconjoarate de prieteni si de amici, si evita orice discutie despre persoana respectiva. Se spune ca in termen de 30 de zile, ne dezobisnuim de orice si oricine. Important e sa fi inconjurat de lume, sa fii fericit. Eu mergeam la terasa la bere cu prietenele si ma uitam la filme horror ( imi imaginam ca cel torturat e fostul meu ) si nu iti fa grij. Roata se intoarce si patrata. Dupa ce ii uiti, vor reveni in viata ta de plictiseala. Dar trebuie sa ii refuzi. Sa iti amintesti ca nu valorezi 2 bani incat sa accepti pe cineva ce te-a ranit. Si stiu ca doare. Dar intr-o zi, cand nu te vei astepta vei cunoaste persoane noi si printre ele va fi si iubirea ta adevarata. Bafta! Si daca mai vrei sa vorbim da mesaj pe privat. ^^

| ViorelGhinionistul explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Https://www.facebook.com/Hulbanu

Poti sa imi dai aici cerere si sa vorbim incontinuare
+ mai multe detalii de fosta iubire a mea.
sa ma ajuti daca doresti.
O zi buna!

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde cat de mult ai tinut la persoana in cauza.
Ocupa-ti viata cu diverse activitatii care sa te faca sa uiti si fa-ti alta iubita.
Si astea nu le faci peste noapte.
Ai putina rabdare!

| ViorelGhinionistul explică (pentru ROB3RT89):

Am observat si eu asta,
Multumesc pentru sfat!

| RAY a răspuns:

Cum am trecut eu?
In prima instanta am vrut sa ramanem amici asta dupa ce am vrut sa ma razbun pe ea,o uram o si iubeam in acelasi timp,tu o iubesti? plangi? cat de des plangi? ca cand iubesti cu adevarat nu treci repede,isi sfasie sufletul din tine, dupa mult timp in care mai vorbeam cu ea rar, in timp am uitat o, iubirea ei dar nu pe ea, pe ea nu o voi uita niciodata, nu exista nici un mod, trebuie sa suferi aia e iubirea de fapt, ea va trece cu timpul, eu nu am mai ascultat piese de iubire, am sters pozele cu ea, nu am mai vorbit cu ea, am inceput o noua viata de la zero

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum treci peste orice problema.Te gandesti ca exista si lucruri mai rele)))

| m1dn1gh7 a răspuns:

Refuz sa cred ca exista un leac minune pentru a trece peste o despartire, asta tine de fiecare individ in parte, pentru mine ajutorul poate consta intr-un hobby care sa ma faca sa "uit" cat de cat de suferinta, pentru altii sportul, munca, muzica, detasarea, etc. Poate un psiholog care sa te asculte si cu care sa discuti, ti-ar prinde bine. happy

| ViorelGhinionistul explică (pentru m1dn1gh7):

Multumesc pentru sfat!

| leapșa a răspuns:

Vor mai veni fete in viata ta, lasa. Te doare acum, dar timpul te va vindeca.
Ocupa-ti mintea cu orice. Fa sport, plimba-te, iesi cu prietenii, fa cunostinte cu persoane noi, razi.
Cam doua saptamani te vei simti asa, dupa se va mai diminua dezamagirea.

| ViorelGhinionistul explică (pentru leapșa):

Multumesc mult pentru sfat!

| Crista456 a răspuns:

Buna!

In primul rand rupi absolut orice legatura cu ea,nu trebuie sa ramameti sub nici o forma prieteni, arunca orice lucru lucru care iti aduce aminte de ea, nu sta in casa si plange, du-te distreaza-te cu prietenii, ideea este sa fii ocupat mereu ca sa nu ai timp sa te gandesti la ea, o sa vezi ca cu timpul o sa ti.o scoti din cap si cu timpul o sa devina doar o amintire si atat.

| ViorelGhinionistul explică (pentru Crista456):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi, pace!