| andrutik a întrebat:

nici nu stiu cum sa incep....Acum 8 ani m-am indragostit de un baiat din facultate am fost impreuna dar ne-am despartit din cauza noastra ca suntem incapatanati la scurt timp el s-a intalnit cu o fata care a si ramas 2 ani cu ea eu am ramas impreuna cu colegul lui de facultate care sunt si astazi am un copil cu el care imi este si sot.Problema este ca eu cu baiatul care am fost 8 ani ne iubim foarte mult nu l-am putut uita si nici el el a fost plecat in Italia si s-a despartit de fata,avem prieteni comuni si ne intalnim foarte des ne privim si am discutat despre iubirea din noi numai ca oricat de mult l-as iubi nu pot face nici un pas pentru ca am un copil cu sotul meu si nu ii pot face rau, numai ca ieri m-am intalnit cu el si am facut sex dupa 8 ani si ne-am dat seama ca ne iubim dar nu avem curajul pentr ca este un copil la mijloc si nu vreau sa sufere si imi iubesc sotul dar parca lipseste ceva.Va rog sa imi da-ti un sfat ce sa fac.multumesc!

9 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Mie mi se pare că deja ai luat o decizie.

| andrutik explică (pentru BlackheartQueen):

Tocmai ca nu am luat nici o decizie nu pot si mi-e frica chiar daca inima spune altceva...

| BlackheartQueen a răspuns (pentru andrutik):

Ar fi păcat să îți lași prezentul pentru trecut. Dar dacă nu ești fericită așa cum îți dorești tu. Dacă te vei despărți iar de fostul? Nu mai e cale de întoarcere.

| andrutik explică (pentru BlackheartQueen):

Hmm da asa e...tocmai de asta mi-e frica

| BlackheartQueen a răspuns (pentru andrutik):

Toți avem o mică slăbiciune pentru un fost. Mă gândesc că te-ai despărțit de el cu un motiv. De ce acum ar fi diferit? Nu mai simți nimic pentru soțul tău?

| andrutik explică (pentru BlackheartQueen):

M am despartit de el ca aveam niste probleme in familie si i-am zis sa ma astepte pana rezolv dar na...iar pe sotul meu il iubesc normal ca da numai ca si pe fostul

| BlackheartQueen a răspuns (pentru andrutik):

Tu i-ai spus să te aștepte dar el nu te-a așteptat. A fost alegerea lui. Nu mi se pare corect să apară după ce s-a despărțit de fosta și să încerce cu tine. Nu ar fi trebuit să ajungi așa departe cu el în prezent. E păcat pentru că ai o familie frumoasă. Poate atunci când se va împăca cu tine, îi va fi dor de fosta și realizezi că ai făcut o mare greșeală.

| Doub a răspuns:

Şi când te-ai culcat cu fostul, nu te-ai gândit la copil?

| Gabi696969 a răspuns:

Greseala deja ai comis-o din moment ce te-ai culcat cu ex-ul tau. La copil trebuia sa te gandesti inainte. Acum depinde de ce relatie ai cu ex-ul daca va spune despre aceste momente sau nu. Daca sotul tau va afla nu mai aveti sanse. Deci daca sunt sanse sa afle spune-i tu dar multi divorteaza si asa dar ai grija sa divortezi doar daca esti sigura ca langa ex-ul gasesti ceva sigur si stabil. Iar copilul va intelege daca nu acum pe viitor