| anonim_4396 a întrebat:

Cum reusesc unele cupluri sa daca sex fara prezervativ asa de mult timp?

Mă refer la fete ca nu raman însărcinate

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt si alte metode contraceptive decat prezervativul, isi calculeaza perioada fertila sau barbatul se controleaza foarte bine si se fereste sa ejaculeze in interior.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand poti ramane gravida doar la ovulatie, femeile din specia noastra pot face sex tot ciclul da doar cateva zile sunt la ovulatie, e unele femei isi cam dau seama cand sunt la ovulatie sau el nu ejaculeaza in vagin

| Violleta2022 a răspuns:

Metoda calendarului, sau a coitului intrerupt devin metode de succes cand esti intr-o relatie de lunga durata si stabila.

| octa2021 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar credeam ca metoda calendarului este un mit?!

| RAY a răspuns (pentru octa2021):

E un mit fetelor tinere dar dupa o varsta ciclul devine regulat

| Violleta2022 a răspuns (pentru octa2021):

Metoda calendarului nu este un mit, este una din cele mai bune metode de prevenire a calendarului, inca folosia cu succes de milioane de persoane.
Eu personal am folosit ambele metode timp de 3 decenii si am conceput doar 2 copii, pe care ni i-am dorit.
Mama, surorile si prietenel mele au folosit aceleasi metode si sunt convinsa ca si mama ta sau macar bunica, le-au folosit cu succes, mai ales ca pe vremuri nu existau anticonceptionale dar nici nu faceau 20 de copii, ceea ce ar trebui sa-tid ea de gandit, cum de au reusit sa se pastreze cu un numar limitat de copii, ca doars ex aveau, nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Te rog sa ignori ceea ce debiteaza Ray, este baiat si este unul mic, fara experinta in domeniu.

Sunt femeie si am peste 50 de ani, vorbesc din epxerienta si confirm ca aceste metode nu sunt mit, sunt realitate si sunt f eficiente, atunci cand ai un partner stabil si de lunga durata.

| octa2021 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru inplicare, am sa tin cont.

| corbulalbrosu a răspuns:

Toate femeile care au ciclul menstrual foarte stabil, deci de tip REGULAT pot sa foloseasca cu INCREDERE si SUCCES metoda de protectie a CALENDARULUI, care daca este combinata si cu metoda de protectie a COITULUI INTRERUPT, de regula poate sa functioneze foarte SIGUR si fara probleme pe perioade foarte lungi de timp. Este metoda folosita de milenii si chiar de catre foarte multe cupluri mai ales in mediul rural. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Pur si simplu iau ele anticonceptionale sau barbatu are grija sa nu lase inauntru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca gogu nu are 18 ani si are ceva experienta in spate, stie el cand sa o scoata si asa tipa nu are cum sa ramana insarcinata. Asta daca nu e neam cu Fecioara Maria. Doar aia a ramas fata mare insarcinata thinking