| vladeraser3 a întrebat:

Cum sa abordezi o fata timida si cum sa ti dai seama prima data, daca ea te place?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Stii, in general oamenii timizi au mari probleme in a-si expune sentimentele sau trairile, lucru care ii faci predispusi la a fi catalogati gresit de catre cei din jur. Totusi, nu ar trebui sa fie probleme, ar trebui sa poti sa te imprietenesti cu respectiva fata ca si cu oricare alta persoana, fie ea timida sau nu. Asta, evident, daca nu e "salbatica" sau daca, pur si simplu, nu ii placi tu ca om. Daca se intruneste macar una dintre aceste doua conditii, ar trebui sa renunti imediat. Daca nu, ti-am spus, ar trebui sa incerci sa te apropii de ea treptat si, la un moment dat, cand consideri tu, sa iti expui sentimentele. Daca te vei izbi de un refuz, macar ai satisfactia ca ai incercat si, poate, ramaneti prieteni. Daca nu, vedeti voi mai departe.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea.

| ibaal a răspuns:

Pai,o face ea niste gesturi care sa-i tradeze trairile. Insa tu trebuie sa stii mai bine ce si cum!
A abordezi cu "binisoru' " laughing
vorba, vorba si iar vorba!
Ca sa capete incredere in tine si sa se deschida.winking

| N0H4CK a răspuns:

De obicei, astea timide sunt de fapt foarte sălbatice, dar trebuie sa întâlnească persoana potrivită. Vezi cum faci sa fii tu aia. Succes.