| z99fun a întrebat:

Cum iti dai seama ca o fata pe care o intalnesti prima data este singura(nu are prieten)? Cum o abordezi si cum ii dai de inteles ca vrei sa-ti fie prietena?

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Sunt mai multe variante:

- o poti intreba direct, va aprecia cu siguranta curajul si interesul tau;
- poti sa intrebi un prieten/a comun/a, dar fii sigur ca va afla si ea si s-ar putea sa nu-i placa faptul ca nu ai intrebat-o direct;
- daca are Facebook, sigur are poze cu prietenul ei sau relatia pusa;
- poti sa o intrebi indirect, ceva de genul: si cu ce se ocupa prietenul tau/in ce clasa e/cati ani are? etc. si atunci afli daca are sau nu.

Personal iti recomand prima varianta, dar daca esti mai timid merge bine si ultima. Aplicand una din ele, va intelege mesajul ca esti interesant de ea si ai toate sansele sa primesti si un raspuns "pe loc". Succes! big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Fetele cu prieten au o bila verde in frunte