| GabiiHaș a întrebat:

Cum sa aflu daca ma place? me jena sa spun, dar, nu vreau sa ma laud, dar am aceleasi sentimente cu el, cred ca el ma iubeste, si, si eu, la fel. love struck.

ca. odata m-a tinut de mana cum se tin indragostitii de brat, si

eu: de ce ma tii asa?(dar asa calma sa nu-l supar ca sa nu-mi mai raspunda)
el: pai, eu cred ca e ceva special intre noi doi care trebuie sa se intample...
eu am ras
el: ce? e adevarat! macar stii ce am visat?
eu: am trait s-o aud si pe asta
el: te-am visat pe tine.[intrerupt]
eu: pe mine? ce vise ai si tu.
el: te-am visat pe tine ca te-ai despartit de iubitul tau si mi-ai pus pe banca o hartie pe care scria I LOVE YOU!
dupa aceea a mai zis si la ceilalti colegi si, no sti tu.

2. el sta un pic langa mine o pauza si povesteste cu mine despre chestii la mate.

el: auzi, ti-ar placea sa stau langa tine?
eu: (mi-era rusine sa zic da)daca vrei tu.
el: zi tu!
eu: (cu voce mai inceata)mda.
el: ok hai ca stau aici in ora de engleza ok?
eu: ok
se termina ora si spune catre mine:i love you!
eu: ce-ai zis?(mirata de ce am auzit)
el: (ca sa se scuze intr-un fel)cum se zice la "loc"in engleza?
eu: (cu voce mai plictisita) place
el : aaaa! i love you place!
si in ora de mate tot cu mine a stat.in pauza si-a mutat banca si scaunul

dar in ora de romana doamna ne-a separat si el bufneste asa sa se auda in toata clasa.

intr-o ora de isto am luat 10 la test si l-am auzit c-a zis :"ai, mancati-as gurita ta."

intr-o dimineata, am mers impreuna in clasa ca, ne-am intalnit pe drum.
el: sall d...Gabi.
eu: ceau?(nu m-am prins atunci)
el: si, ce mai faci?
eu: merg la scoala, ce sa fac?
el: si eu...

deci numai cu puncte puncte vorbea.

ce ziceti, oare ma place? din noiembrie sau octombrie nu mai stiu exact nu mi-a mai dat semne d-astea.

mi-ar placea sa ma placa iar pentru ca si eu simt ca simt ceva pentru el :-

9 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Ok hai sa-ti explic, amindoi sunteti copiii, nu aveti nici ce-a mai vaga idee in ce consta o relatie, si mai ales deschisa. va bateti joc de ea, si de voi insiva. daca vreti puteti fi amici. In primul rand ca sa ai o relatie trebuie sa indeplinesti cerintele. cat despre el, Posibil sa te placa mai ales ca in perioada adolescentei se intampla des sa-ti placa de o fata. doar atat nu mai mult.

| LeontinAndrei a răspuns:

Nu a fost nevoie sa citesc tot ceea ce ai scris ca sa iti pot spune ca te place, dar se cunoaste ca si tu il placi. Deci puteti sa va duceti relatia mai departe. Oricum el iti tot da inteles ca te place de la faza cu tinutul la brat, insa tu nu ai vazut. Nu are rost sa spun mai mult de atat. Succeswinking

| PatyKan a răspuns:

Pai se prea poate sa fi simtit sau sa mai simta ceva pentru tine.
Nu ti-a mai dat semne pentru ca a vazut probabil ca nu reactionezi in nici un fel si i-a fost frica sa nu il refuzi.
Totusi, poate daca ii mai dai si tu indicii de'astea, iti va raspunde [asta daca nu il "prinzi" sa il faci sa recunoasca daca simte ceva pentru tine]. Daca amandoi sunteti singuri, nu vad ce v-ar impiedica sa fiti impreuna. happy

| GabiiHaș explică (pentru PatyKan):

Si ce fel de semne sa-i dau frate? mi cam rusine sa fac chestia asta ca de obicei baietii fac primul pas, nu fetele...

| lexzor a răspuns:

El te place. Insa nu trebuie sa iti fie jena, si mie imi place de o fata si asteapta sa fac primul pas, din cate am vazut. Trebuia sa ii zici cand ai avut sansa, cand te-a luat in brate., trebuia sa il iei si tu, si va duceati relatia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sa fiu in locul tau nu l-as baga in seama. Si daca as fi in locul mamei tale te-as inchide in casa, cu fiul lui Will Smith big grin.
Dar ca sa-ti raspund la intrebare: da, vrea sa se joace si cu pasarica ta.

| VampireBlood a răspuns:

Aia cu "mânca-ţi-aş guriţa ta" e la modă se pare.Te place, dar probabil îi e frică de cum ai să reacţionezi.Semne ţi-a dat destule, poartă o discuţie cu el.happy

| IchigoFullbring a răspuns:

Prostii...daca te place si tu il placi sarutativa smug :d

| MeeZhen a răspuns:

Pai poate nu ti-a mai dat semne pentru. ca din cate am vazut ai fost cam rece cu el. Si din ce am citit CLAR te place! Dar daca nu vrei sa il pierzi ar trebui sa fi mai apropiata de el pana nu e prea tarziu! happy Bafta!