| costea19970409 a întrebat:

Cum sa am succes in dragoste

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

In general lista e scurta:
1. Cand iei omul asa cum este si nu incerci sa il schimbi.
2. Cand accepti ca libertatea ta se termina unde incepe libertatea lui.
3. Cand te intereseaza persoana partenerului, ce face si de ce face. Mai mult ca o comunicare, nu ca o criticare.
4. Cand chestia asta este reciproca.

Mai sunt si altele, precum zambetul, parintii, etc, dar cred ca astea apar din cele anterioare.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai nevoie de succes in dragoste, ci doar sa convingi o singura persoana de pe acest pamant, ca esti perechea ei ideala.
Lucru uneori imposibil, recunosc...

| mgtow a răspuns:

Trebuie sa fi optimist tot timpul si ai parte de orice iti doresti. Sa inveti sa te gandesti doar la ceea ce e bun pentru tine.

| CoquineNoire a răspuns:

Sa stii sa domini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

A domina zic ca este o etapa si nu prima si nici o regula. intai trebuie sa cuceresti persoana. nu, "vin fa incoa! aici am zis sa ne intalnim la masa asta. ce mai faci? nu nu, nu raspunde, ia fa buchetu' de lalele ca trandafirii is prea scumpi pentru prima intalnire" dupa ce ai cucerit-o "spala fa vasele cu mai putina apa ca costa, ia zi fa, mi-ai cusut sosetele? du-te si coasa-le ca altfel nu primesti amor de la mine in grajdul cu cai al bunicului". nu as oferi nimanui sfatul asta ca multi au o definitie complet diferita. multi nu disting dominarea de manipulare si atitudine.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai d-aia l-am si pus, sa starnesc multiple interpretari.
dar ai dreptate, ceva imi spune ca doar un singur lucru inteleg astia din verbul ala, exact exemplele tale.

asta e ca aia, cum trebuie sa fie un tip sa atraga? si eu zic bad boy.
dar inaptii cred ca eu ma refer la cocalari si la nesimtiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Nu e vorba ca sunt inapti. ci denumirea este folosita des sub definitia asta comuna. trebuie mereu sa scrii in paranteza definitia ta pana te plictisesti si nu-ti mai vine sa raspunzi la astfel de intrebari.

| fabiola a răspuns:

Fii tu! Dragostea nu-i marketing, nu se invata de la altii!

| VadTot a răspuns:

Bani! In Ziua de azi totul se invarte in jurul banilor!

| neutrino a răspuns:

Analizand bine si obiectiv cauzele insuccesului si eliminandu-le pe cele ce pot fi eliminate.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu are nimeni succesul in dragoste garantat, pentru unii e un foc de paie acest asa zis succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa arati foarte bine, sa fii foarte inteligent, sa stii sa te porti si sa ai foarte multi bani.

Bafta!

| SorinTudor a răspuns:

Vrei sa agati sau ai o relatie dar scartaie?

| slenderica a răspuns:

Regula numarul 1 pentru a avea succes la femei este sa nu fii urat.
daca nu ai succes la femei ai o problema cu regula 1.

| JokerHD a răspuns:

Poti incepe prin ati schimba poza de profil.

| Raul_Perneş_1995 a răspuns:

Pune-ti capat zilelor!