| Dhdhbfbc a întrebat:

Cum sa cucerești o fata? Cu ce gesturi și ce vorbe?happy

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Beyou799 a răspuns:

Daca esti vreun tip care se da "cool" stand toata ziua sa injure si sa fie "smecher" care sa se uite dupa altele...nu mai incerca sa o cuceresti daca e fata cuminte si la locul ei, daca tii la ea... oricum nu te-ar placea, dar daca esti baiat cuminte, destept (foarte rar), si iti place o fata asemenea, incearca sa observi ce fel de muzica asculta, sau intreab-o, vorbeste-i mereu frumos, poarta-te cu ea diferit intr-un mod frumos fata de celelalte fete, incearca sa-i fii alaturi mai des, ofera-te mereu sa o ajuti, mai strecoara din cand in cand cate un compliment (dar care sa fie real), si isi va da seama singura ca o placi, dar nu astepta sa faca ea primul pas sa iti spuna ca te place, fa tu asta, asa va aprecia toata viata, si spune-i cand sunteti doar voi doi ca sa nu intervina alte "influente". Mult succes!

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Vorbele ajută, pe moment.

Dar de viitor sunt faptele.

Fii direct, zi ce simți, zi ce vrei în viitor și încearcă să te ții de cuvânt și de ceea ce i-ai zis ei.

Baftă! Doamne ajută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te vrea.
Conteaza atitudinea si un caracter tare, si nu prea conteaza ce vorbesti cu ea si "cum vorbesti" in ce fel folosesti cuvintele sa sune bine la urechea ei.

Era o vorba "baietii se excita cu ochii"; "fetele cu urechile"

| LuluOneMillion a răspuns:

Doar sa fi tu insuti si sa ii spui ce vrea sa auda, adica sa vorbesti despre ea, sa o complimentezi, dar sa nu exagerezi, si sa ai lucruri in comun majore.