| Adriana_3396 a întrebat:

Cum sa fac ca prietenul meu sa fie fericit? Ne iubim dar nu ne vedem des pentru ca locuieste departe. Cand ne intalnim va ganditi ca ne dorim reciproc. el isi doreste foarte mult ca eu sa sar pe el cand intram in casa dupa mult timp fara sex. sper ca ma intelegeti. aici nu e vorba ca nu il iubesc si nu il doresc pur si simplu nu stiu cum sa incep si nu am incredere in mine. ajutati-ma va roooog. multumesc

Răspuns Câştigător
| alone a răspuns:

Vrei sa spui ca uneori el isi doreste ceva diferit? mi mi se pare normal mai ales daca va vedeti rar, si eu am o relatie la distanta si atunci cand st LG el ma schimb total imi doresc sa fiu cu el dn toate punctele de vedere si fac tot ce pot ca sa-l vad ferikit, scapa de inhibiti daca despre asta e vb, nu stiu dc am inpresia ca ai fost crescuta pentru a fi femeia unu sg barbat? asta t face sa fi plina de decenta pana si in pat, desi asta nu e prea benefic pentru relatie, gandeste-te ca atunci sunteti doar voi 2 t iubeste oricum ar fi ce t costa sa fi un pic mai salbatika? st sigura ca iar place mt uita d ce ti s-a spus mereu transforma-te! UITA DE RUSINE!

5 răspunsuri:
| REDSQ a răspuns:

Pai si eu care sunt baiat sunt in situatia ta. Eu cu prietena suntem la departare dar ne iubim si cred ca nu s-ar supara nimeni si ne-am intelege si am respecta dorinta celuilalt, ca e omeneste, mai ales dupa mult timp. la noi au trecut deja 5 luni si nu am avut relatie. ne-am vaz si rar ce-i drept dar eu caut dragoste. asa cum n-am avut parte pana acum si dupa ultimele relatii cu fetele de dinainte imi e greata ca am facut-o cu prima din ele nu merita nici una de dinainte. iar pentru actuala mea prietena pot astepta si o groaza de timp ca MERITA. Nu as sari pe ea. Insa si daca as sari sunt convins ca ar fi de acord ca si ea simte la fel. Important e ca cel care face PRIMUL PAS sa-l faca cu incredere dar si cu blandetze tot timpul avand grija sa multumeasca pe toate planurile partenerul, inclusiv afectiv

| Marcella a răspuns:

Important e ce simtiti, mai ales ceea ce simti tu.
Eu nu vad distanta ca pe o problema, la mine distanta a intarit relatia si mai mult, pe zi ce trecea fara sa ne vedem, dorinta de a fi impreuna crestea, odata cu ea si iubirea dintre noi. Daca nu iti convine ca iubitul tau vrea 'sa sari' pe el, spune-i, vorbeste cu el. VORBITI VORBITI SI IAR VORBITI. Spune-i ce gandesti, ce simti ce iti doresti.SINCER.
Functioneaza!happy

| gein a răspuns:

Pai si eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine, tot departe unul de altul, si ne vedem cam rar ( o data pe saptamana in cel mai fericit caz). Cum sa ai incredere in tine? Asta nu e problema.Era mai rau daca nu aveai incredere in elhee hee, pai lasa-l pe el sa "inceapa", tu doar trebuie sa-l "urmezi", ce, nu e el in stare sa faca asta?!:-)winking

| sicamircea a răspuns:

Buna adriana,
sa incepem cu inceputul, eu am fost casatorita 8 ani cu un tip de care m-am despartit pentru ca ma insela, atunci eram foarte suparata pe el si dezamagita pentru ca l-am iubit foarte mult.De atunci a trecut 3 fapt in care am cunoscut un tip care sincer m-a invatat sa iubesc cu adevarat, eu sunt o tipa foarte inchisa dar acest barbat m-a facut sa vad viata intima din alta perspectiva sunt cu el de doi ani jumate si parca ne iubim din ce in ce mai mult si inca ceva cel mai important lucru este sa dicuti cu partenerul tot ce te deranjeaza si tot ce iti place si cu siguranta problema ta se va rezolva cu siguranta.Inainte nu eram foarte lipicioasa,dragastoasa, romantica, etc dar dicutand cu el mi am dat seama ca sotul nu ma insela degeaba ci chiar avea motive sa o faca.Asa ca draga mea sper ca sfatul meu sa ti fie de ajutor, iti doresc o zi buna.

| lory_6975 a răspuns:

Pai ar trebui sa ai incredere in persoana pe care o iubesti.