| Gogutzu a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai cresc in inaltime...si sa ma mai ingras?(de mancat.mananc.dar fara efect).

Răspuns Câştigător
| andreii2 a răspuns:

Nu esti inalt deloc.NU poti opri cresterea nici daca mergi la sala. Insa daca incepi sa te duci te dezvolti mai bine. Te sfatuiesc sa te duci.
App.eu am 1. 90, 80 kg. M-am ingarasat 7 kg in 7 luni.Am fost la sala in august, septembrie(2009), in februarie, martie(2010).
Daca vei merge 1 an si sa mananci foarte mult vei vedea rezultate.

Succes!

7 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Toate la timpul lor eu zic. Trebuie rabdare. Poate esti asa de felul tai, poate te-ai aruncat unuia din parinti happy
Poti incepe sportul pn cresterea in inlatime! Ingrasatul vine mai tirziu.

| andreii2 a răspuns:

Ce inaltime si greutate ai?big grin

| covexrobu a răspuns:

Uite citeste asta. Vezi in partea de jos mai mult. http://www.culturism-fitness.go.ro/ Totul conteaza de tipul fiecaruia. Eu de exemplu sunt endomorf. Pun pe mine si daca beau apa si dau jos foarte greu. Am 1. 83 si 110 kg.

| psihox a răspuns:

Practica baschetul profesionist si parintii tai se vor uita la tine foarte mirati.

| Gogutzu explică:

Inaltime 1.81...si kg 65...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, scuze acum am citit mai bine intrebarea. De stopat cresterea mai greu, dar te poti apuca de sala, ai mese regulate (la 3 4 ore) si poti incepe sa iei proteine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu eram slab, oricat mancam nu se punea nimic pe mine grasime. O solutie care m-a ajutat a fost sa mananc foarte bine, lucru care il faceam mereu si sa merg la sala. Asa am reusit sa pun cateva kilograme bune si nu de grasime, chiar masa musculara.
Deci eu te-as sfatui sa mergi la sala, sa mananc cat poti de mult, eventual ia niste eurovita multiminerala(ajuta la energie si la pofta de mancare) si eu zic ca o sa dea rezultate, o sa cresti in greutate cu masa musculara si o sa arati si bine la corpwinking
Si un sfat pentru sala: pentru masa musculara, greutate cat poti tu de mare si repetari putine cu pauze de aproximativ 2 minute intre serii